Nowe regulacje dotyczące badań klinicznych produktów leczniczych

5421

Już w najbliższy czwartek mamy przyjemność zaprosić was na ostatnie przed zasłużoną przerwą wakacyjną Śniadanie Klastra. Tym razem spotkamy się z kancelarią Ipso Legal, by wspólnie podjąć temat nowych regulacji badań klinicznych w Polsce.

Ipso Legal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w zakresie kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Umożliwia ona klientom dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych usług prawnych i biznesowych na każdym etapie rozwoju, z każdego miejsca na świecie.

Spotkanie poprowadzi Błażej Wągiel – radca prawny, ekspert z zakresu prawa w sektorze life science.

Tematem spotkania będą nowe regulacje dot. badań klinicznych w Polsce, które zostały uchwalone 9 marca 2023 roku. Przedstawimy najważniejsze aspekty nowych regulacji, które są uzupełnieniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 536/2014 oraz wyjaśnimy ich konsekwencje dla różnych podmiotów zaangażowanych w badania kliniczne.

Nie zabraknie też dyskusji i możliwości zadawania pytań.

Zapraszamy jak zawsze z kawą i rogalikiem 😊

Tuż po Śniadaniu Klastra, tak jak w ubiegłym tygodniu, zapraszamy na nowy cykl spotkań poświęconych Platformie Współpracy – I-Tea Support. Tym razem z filiżanką herbaty… 🙂 Dołącz do wydarzenia poprzez Platformę Współpracy.

Nadchodzące spotkanie odbędzie się online: na nowej Platformie Współpracy Partnerów Klastra oraz jak dotychczas, za pośrednictwem Zoom’a. Osoby, które już posiadają konto na Platformie Współpracy będą mogły dołączyć bezpośrednio do spotkania bez uprzedniej rejestracji. Wszystkich, którzy jeszcze konta nie założyli – serdecznie do tego zachęcamy!


Temat: Nowe regulacje dotyczące badań klinicznych produktów leczniczych
Data: Czwartek, 29 czerwca 2023, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online

Poprzedni artykułDowiedz się jak skutecznie pozyskiwać finansowanie – rusza program EIT Health Attract to Invest
Następny artykułKraków, jak adaptować miasto do zmian klimatu – rozmowa z Markiem Bogackim, MJO Klimat-Energia-Gospodarka Wodna