Uniwersytet Jagielloński – nauka i innowacje

1551

Kontynuujemy cykl spotkań ze ZŁOTYMI Partnerami. Na najbliższym śniadaniu pojawi się u nas Uniwersytet Jagielloński –  najstarszy uniwersytet w Polsce oraz jeden z najstarszych w Europie. Ranking The Most Innovative European Universities (Reuters) potwierdza, że jest to najbardziej innowacyjny uniwersytet w Polsce i w Europie Wschodniej, posiadający w swoim portfolio liczne  wynalazki z obszarów:

  • Nauk medycznych
  • Nauk life science (chemia, biotechnologia, biologia i nauki o ziemi)
  • Nauk technicznych (fizyka, matematyka i informatyka)

W ramach 16 Wydziałów prowadzone są najwyższej jakości badania z wykorzystaniem najnowocześniejszej infrastruktury. Połączenie takiego zaplecza technicznego z wysoce wyspecjalizowaną kadrą naukową powoduje, iż współpraca z jednostkami otoczenia biznesu, odbywa się również poprzez realizacje licznych usług m.in. na zasadach badań zleconych.

Naszym i Państwa Gościem będzie Gabriela Konopka-Cupiał – Dyrektor Centrum Transferu Technologii CITTRU, jednostki odpowiadającej za kompleksową współpracę nauki z otoczeniem gospodarczym. Opowie nam o najważniejszych projektach prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński,  o możliwościach współpracy z podmiotami zewnętrznymi w zakresie innowacyjności oraz kreowania i realizacji działań proinnowacyjnych.

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem 😊


Temat: Uniwersytet Jagielloński – nauka i innowacje
Data: Czwartek, 17 lutego 2022, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online – zarejestruj się

Warto wziąć udział! Do zobaczenia!

Poprzedni artykułJak skutecznie promować swoje produkty i usługi? – warsztaty dla MŚP z Małopolski
Następny artykułIntensywna.pl dla pacjentów – przybliża szpitalną rzeczywistość!