Intensywna.pl dla pacjentów – przybliża szpitalną rzeczywistość!

1486

Intensywna.pl to projekt stworzony niespełna 3 lata temu przez entuzjastów edukacji medycznej – klinicystów i badaczy naukowych – którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i zamiłowaniem do intensywnej terapii, anestezjologii oraz medycyny stanów nagłych. Intensywna.pl to pierwszy prawdziwie interdysplinarny portal dla osób związanych zawodowo z medycyną, sprawujących opiekę nad krytycznie chorymi pacjentami.

Dla kogo stworzyliśmy portal?

Intensywna.pl dla pacjentów, jest nowym rozszerzeniem portalu, odpowiadającym na  rosnące, zwłaszcza w trakcie pandemii COVID-19, zapotrzebowanie na rzetelne informacje medyczne. Materiał zawarty na stronie, dedykowany jest zarówno chorym, jak i ich bliskim.

Pobyt w szpitalu, szczególnie na oddziale intensywnej terapii, stanowi dla wielu pacjentów i ich rodzin bardzo trudne doświadczenie. Ograniczone możliwości kontaktu z bliskimi z powodu COVID-19, dodatkowo pogłębiają lęk i niepewność związane z ciężką chorobą, która często stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta wymagającego intensywnej terapii. Rozumiemy, że wiele osób może czuć się zagubionych i osamotnionych w zetknięciu ze szpitalnymi procedurami, żargonem medycznym oraz otaczającym ich specjalistycznym sprzętem medycznym.

Pomagamy pacjentom i ich rodzinom

Chcemy pomóc pacjentom i ich bliskim odnaleźć się w szpitalnej rzeczywistości i umożliwić im aktywny udział w procesie diagnostyki i leczenia, aby zapewnić jak najlepszą opiekę krytycznie chorym pacjentom. Na stronie znajdują się m.in. artykuły o COVID-19, a także filmy o tlenoterapii czy wentylacji mechanicznej płuc. Mamy nadzieję, że materiały, które będziemy publikować na stronie, staną się realną pomocą dla osób, które są zmuszone zmierzyć się z trudami pobytu w szpitalu. 

Serdecznie zapraszamy na www.intensywna.pl/dla-pacjentow !

Redaktor naczelny portalu prof. dr hab. n. med. Wojciech Szczeklik


#CoronaNinjas pomagało podczas pierwszej fali epidemii organizując akcję fundraisingową i dostarczając do szpitali sprzęt i wsparcie warte setki tysięcy złotych, a także organizując dyskusje z ekspertami i wspomagając edukację na temat szczepień ochronnychPowyższy projekt jest finansowany dzięki hojności #AKAMAI. Więcej o akcji.

Poprzedni artykułUniwersytet Jagielloński – nauka i innowacje
Następny artykułRusza emisja akcji Pets Diag S.A. o wartości 1 mln zł