Własność intelektualna, czyli jak zabezpieczyć i wykorzystać wartość pomysłu

129
Źródło: Adobe Stock, autor: STOATPHOTO

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań informacyjne dla interesariuszy platform w zakresie realizacji projektów innowacyjnych oraz/lub klasteringu. Tym razem poruszymy temat własności intelektualnej. Przybliżymy etapy od pomysłu po ochronę oraz wprowadzenie na rynek.

Celem spotkania jest opracowanie dostępnych form oraz narzędzi własności intelektualnej w celu zabezpieczenia rozwiązań stosowanych w firmie. Wskazane zostaną przykłady i możliwe alternatywne metody ochrony bądź jej kumulacje. Podczas spotkania przedstawione zostaną również czynniki ryzyka jak i wskazania, o których należy pamiętać przy doborze odpowiedniej formy ochrony. Nawiążemy do etapów budowania strategii własności intelektualnej oraz odwołamy się do istniejących baz. Poruszone zostaną kwestie umów, licencji oraz zgłoszeń urzędowych. Nie zabraknie również tematu ochrony IP w branży kosmetycznej, medycznej i farmaceutycznej. 

W czasie spotkania każdy z uczestników poszerzy swoją wiedzę dotyczącą obszaru własności intelektualnej oraz tego, czego nie pominąć przy próbie jej ochrony. Pozna rodzaje form własności intelektualnej i czynniki mające wpływ na wybór strategii IP. Dowie się jak samodzielnie zdecydować jakie kroki podjąć w celu ochrony swojej własności intelektualnej i jakie rozwiązanie będzie podlegało ochronie a jakie nie. Zapozna się z narzędziami, które wspomogą jego zgłoszenia rozwiązań do ochrony – możliwe formy komercjalizacji, konieczne czynności w celu jej poprawnego i efektywnego działania, istotne aspekty umowy licencyjnej.

Czas spotkania: 6h dydaktycznych,
Forma spotkania: spotkanie online na platformie szkoleniowej,
Termin spotkania: 29 września 2021 r. w godzinach 9:00-14:30,
Prowadzący: Emma Hartig, specjalista IP

Wydarzenie jest bezpłatne. Wymagana rejestracja. Zapraszamy!


Organizatorem spotkania są Grupa BST Sp. z o.o. oraz Klaster LifeScience Kraków. Spotkanie organizowane w ramach projektu pilotażowego “Organizacja struktury zarządczej i animacja Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania w ramach wybranej inteligentnej specjalizacji Województwa Małopolskiego”.

Poprzedni artykułDziałasz w branży medycznej? Sprawdź co zyskasz dzięki programowi Bridgehead
Następny artykułJak zmieniły się nasze smaki po wakacjach? – czyli Zdrowa żywność i żywienie na Śniadaniu Klastra