Współpraca w obszarze zdrowego życia i żywnosci – spotkanie klastrów LifeScience Kraków i Vitagora

258

Już w połowie lutego Klaster LifeScience Kraków organizuje wyjątkowe spotkanie z klastrem Vitagora, które w całości poświęcone będzie bilateralnej współpracy w tematyce zdrowego życia i żywności.

Vitagora to innowacyjny, dynamicznie działający, francuski klaster zrzeszający przedsiębiorstwa rolno-spożywcze. Na zbudowany przez niego ekosystem innowacji składa się ponad 550 firm (startupy, MŚP, międzynarodowe korporacje itp.), publiczne i prywatne jednostki badawcze oraz organizacje partnerskie we Francji i za granicą. Vitagora posiada Złotą Odznakę doskonałości w zarządzaniu klastrami i zapewnia swoim członkom szereg narzędzi i usług pomagających wzbogacić i przyspieszyć procesy innowacyjne oraz osiągnąć cele rozwojowe.

Spotkanie z klastrem Vitagora będzie okazją do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń oraz dyskusji nt. trendów na rynku i potencjału współpracy. Zorganizowane zostanie w formie seminarium, na które składać się będą m.in. prezentacje członków obydwu klastrów.

W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych Partnerów – firmy i instytucje naukowe, którzy zainteresowani są zaprezentowaniem swojej działalności. Warto przedstawić najciekawsze projekty w kontekście możliwości nawiązania współpracy zarówno biznesowej, jak i projektów rozwojowych.

W programie:

  • The use of microorganisms in plant cultivation – Renata Bartoszewicz, Jagiellonian University
  • Healthier and more sustainable innovations in Maspex – Marta Kutyna Bakalarska & Bartłomiej Mielniczuk, Maspex
  • The Centre of Innovation and Research on Pro-health and Safety Food – Tomasz Czech, University of Agriculture in Krakow 
  • Phodé: the science of olfaction at the service of pleasure and well-being – Pauline CAUSSANEL,  Phode Laboratory
  • Science 2 food a partner for healthy ingrédients, process and food design – Michel Infantes, Science 2 food

Spotkanie odbędzie się 16 lutego, w godz. 10:30-12:30. Prowadzone będzie w języku angielskim, online, na platformie Klastra Vitagora. Udział jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Zdjęcie: depositephotos.com

Poprzedni artykułIoT i sieci neuronowe w medycynie
Następny artykułPorozmawiajmy o stanie zdrowia w Europie!