Dodatkowe środki na działania w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

729

Zakończył się proces roboczych konsultacji ze służbami Komisji Europejskiej z dnia 11 sierpnia br. na temat dalszych kroków podjętych w ramach realizacji programu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Rezultatem przeprowadzonych konsultacji będzie realizacja drugiego etapu Pakietu Medycznego, w ramach którego przeznaczona zostanie kwota 304 mln zł w celu złagodzenia skutków epidemii Covid-19 na terenie województwa Małopolskiego.

Głównym celem programu jest wsparcie w poszczególnych sektorach:

  • w sektorze przedsiębiorstw poprzez stabilizację kapitału i zapewnienie stabilności działania
  • w sektorze medycznym poprzez wyposażenie szpitali w sprzęt oraz infrastrukturę do leczenia i diagnozowania chorych, środki ochrony osobistej i podniesienie bezpieczeństwa placówek opieki całodobowej
  • w sektorze edukacyjnym poprzez zakup odpowiedniego sprzętu celem zwiększenia efektywności prowadzonych zajęć online

Zaciąganie zobowiązań oraz wypłata wsparcia będzie możliwa w najbliższych kilku tygodniach w zależności od specyfiki poszczególnych działań w ramach programu.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa finansowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i składa się z trzech etapów:

  • Etap 1 zawierający: pakiet medyczny (190 mln zł), pakiet przedsiębiorczości (336,5 mln zł) i pakiet płynności finansowej (111 mln zł),
  • Etap 2 zawierający: pakiet społeczny (55,2 mln zł) i pakiet edukacyjny (35 mln zł),
  • Etap 3 zawierający: pakiet rozwoju (279 mln zł).

Na realizację poszczególnych działań przeznaczono łącznie 1 mld zł z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.
Więcej informacji na stronie portalu Małopolska

Źródło: www.malopolska.pl

Poprzedni artykułJak finansować i wdrażać teleopiekę w samorządach?
Następny artykułDermatologia – nawiąż współpracę w Hiszpanii, zgłoś swoje pomysły!