AstraZeneca otwiera biuro w Krakowie. Firma będzie ściśle współpracować z Sano

3497

Na początek lipca zostało zaplanowano oficjalne otwarcie drugiego biura firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca w Polsce. Inwestycja została ulokowane w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, w budynku należącym do tej uczelni. W ramach rozwoju firmy przewidziana została ścisła współpraca z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodową Fundacją Badawczą.

Obecnie AstraZeneca prowadzi rekrutację pracowników do Krakowskiego biura, którego działanie skupi się głównie na rozwoju systemów komputerowych wykorzystywanych podczas badań klinicznych w obszarze zarządzania procesem lub zbierania danych klinicznych.

Jak dodaje Barbara Kozierkiewicz, Dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma PolandNiezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi.

W ramach rozwoju AstraZeneca przewiduje dalszą współpracę z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodową Fundacją Badawczą – której celem jest m.in. rozwój nowych metod obliczeniowych, algorytmów, modeli i technologii związanych z medycyną spersonalizowaną.

Prezes Sano, dr Arkadiusz Sitek, wyraził swoje nadzieje związane z rozwojem współpracy dodając: – Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

AstraZeneca to biofarmaceutyczna brytyjsko-szwedzkich firma, która na Polskim rynku istnieje już od 30 lat. Obecnie znana jest głównie z badań mających na celu przeciwdziałanie rozwoju pandemii COVID-19. W naszym kraju zatrudnia ok. 2,3 tys. osób, z czego ponad 1,5 tys. osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 roku firmie nadano status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Źródło informacji: www.astrazeneca.pl

Poprzedni artykułInnowacje to MY! – Małopolski Festiwal Innowacji 2021
Następny artykułInternacjonalizacja w praktyce i ze wsparciem