Klaster LifeScience Kraków Partnerem EUROBIOTECH 2021

1073

Miło nam poinformować, że Fundacja Klaster LifeScience Kraków została Partnerem kolejnej z cyklu konferencji EUROBIOTECH, które to organizowane są nieprzerwanie od 2005 roku. Ósma edycja tego wydarzenia, w formie sesji plenarnych oraz sympozjów, została zaplanowana na 8-10 Listopada 2021 roku w Krakowie, a dotyczyć będzie najważniejszych aspektów biotechnologii medycznej.

Przyszłoroczne wydarzenie dotyczyć będzie w szczególności tematów takich jak:

  • Nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej,
  • Edycja i transfer genów,
  • Badania podstawowe i translacyjne w biologii komórek macierzystych,
  • Nowe metody modelowania chorób i badania leków, w tym poszukiwanie szczepionek przeciwko COVID-19.

Głównym punktem wydarzenia będzie otwarta sesja pod hasłem „Komórki macierzyste: nadzieje i nadwyżka”, podczas której swoją wiedzą podzielą się prelegenci ze społeczności badaczy i biotetyków. W trakcie trwania sesji przewidziana będzie dyskusja z publicznością. Dla osób szczególnie zainteresowanych tą dziedziną nauki, planowane jest również wirtualne sympozjum na tematy budzące szczególne zainteresowanie i emocje społeczne.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że w dobie pandemii COVID-19, biotechnologia medyczna nabiera tym bardziej większego znaczenia jako jedno z głównych narzędzi służących do walki z koronawirusem, a będące wynikiem badań narzędzia inżynierii genetycznej, biologii komórkowej i molekularnej, mają szansę przyczynić się do opracowania skutecznych szczepionek i leków.

Spotkanie skierowane jest nie tylko do badaczy i naukowców ale też wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematem biotechnologii medycznej lub też chcieliby dopiero co zagłębić się w tę rozległą dziedzinę naukową.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy do udziału.

Poprzedni artykułBroszura CORDIS Results Pack – działania na rzecz środowiska
Następny artykułTargi B2B (Back to Business) – targi wracają do gry!