Jak pracownicy służby zdrowia pozyskali cyfrowe umiejętności?

1420
Dish Final conference
Źródło: ehma.org

Odpowiedź na to pytanie uzyskacie biorąc udział w konferencji Bridging the digital gap: how the healthcare workforce can obtain innovative and digital skills, organizowanej przez Konsorcjum DISH – Digital & Innovation Skills Helix in Health.

Wydarzenie to będzie podsumowaniem działań w projekcie, który miał na celu zapewnienie pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej odpowiednich umiejętności cyfrowych w obecnie zdigitalizowanym sektorze opieki zdrowotnej. W ramach projektu opracowano innowacyjne i oparte na współpracy podejście, które wykorzystuje trzy narzędzia: narzędzie planowania; narzędzie szkoleniowe w miejscu pracy oraz narzędzie oceny.

W ciągu ostatnich 3 lat projekt DISH działał w 6 krajach, zapewniając praktyczne szkolenia pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej. Nadchodząca konferencja będzie okazją do spojrzenia wstecz na osiągnięcia projektu, zastanowienia się nad wyciągniętymi wnioskami, oraz podzielenia się studiami przypadków co pozwoli ułatwić przyjęcie metodologii DISH w zakresie podnoszenia kwalifikacji w sektorze zdrowotnym.

Konferencja pn. Bridging the digital gap: how the healthcare workforce can obtain innovative and digital skills odbędzie się 30 marca, w godz. 14:00 – 17:30. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest poprzez formularz.

Klaster LifeScience Kraków był jedną z 6 instytucji biorących udział w projekcie DISH. Podsumowanie działań Klastra już 25 marca, w nadchodzącym wydarzeniu – „Kompetencje cyfrowe w medycynie – potrzeby i perspektywy”. Zapraszamy do udziału!

Konferencja DISH

Poprzedni artykułPoznaj sposoby wsparcia działalności B+R+I oraz przedsięwzięć inwestycyjnych
Następny artykułSposoby prowadzenia badań klinicznych — terminologia