Dlaczego warto pomagać? – #CoronaNinjas, dobro, które powraca.

912

Wszyscy czekamy na moment, kiedy będzie można zapomnieć o czasach pandemii. Wielu z nas wciąż jeszcze czuje lęk, niepewność oraz strach o życie swoje i najbliższych. Ale świat powoli wraca do normy. Nadchodzi czas refleksji, a wraz z nim duże poczucie wdzięczności za zdrowie, wzajemne relacje, małe gesty, które wcześniej tak oczywiste, dziś są tak bardzo doceniane. Postawy solidarności, zrozumienia, wsparcia. To uczucie, kiedy po burzy pojawia się tęcza.

Klaster Lifescience zorganizował zbiórkę #Coronaninjas, by pomóc polskim szpitalom w tych trudnych czasach. Do akcji włączyło się wiele osób, dzięki czemu udało nam się zakupić niezbędny sprzęt i środki ochronne dla służby medycznej i przekazać je tam, gdzie były potrzebne.

Jednym z beneficjentów akcji jest nasz Partner, Szpital Uniwersytecki w Krakowie od którego otrzymaliśmy bardzo miły list z podziękowaniami. Zależy nam, aby podzielić się tym dobrym słowem ze wszystkimi, którzy razem z nami włączyli się w akcje pomocy szpitalom. Dziękujemy wszystkim za serce, empatię i okazaną hojność!

Raz jeszcze kierujemy w stronę polskiej służby medycznej słowa uznania, za odwagę do ponoszenia ryzyka na rzecz drugiego człowieka oraz wspólnego dobra! Pandemia COVID-19 to test dla ludzkości, ale przede wszystkim to test dla każdego z nas.

Na nadchodzący, wyczekiwany czas post-pandemii, życzymy wszystkim nadziei i wiary w to, że w obliczu niebezpieczeństwa, tak jak #Corona Ninjas, każdy z nas może znaleźć swój własny sposób, by zwalczać negatywne skutki trudnej sytuacji. Każdy z nas na swój sposób może zasłużyć na wdzięczność drugiego człowieka.

Szczegóły dot. akcji #Coronaninjas dostępne są na stronie Klaster Lifescience Kraków oraz na facebooku.

Poprzedni artykuł35 mln zł na projekty badawcze dla naukowców – czyli PRELUDIUM 19
Następny artykułINTECH PK – Partner w procesie rynkowego wdrażania technologii