35 mln zł na projekty badawcze dla naukowców – czyli PRELUDIUM 19

663

PRELUDIUM 19 to konkurs Narodowego Centrum Nauki, którego budżet wynosi 35 milionów złotych przeznaczonych na projekty badawcze. W konkursie mogą brać udział naukowcy bez stopnia doktora.

W konkursie można uzyskać grant w wysokości maksymalnie 70 000 zł, 140 000 zł lub 210 000 zł na finansowanie projektu trwającego odpowiednio 12, 24 lub 36 miesięcy. Zespół badawczy w projekcie PRELUDIUM może się składać co najwyżej z trzech osób, w tym kierownika projektu i opiekuna naukowego.

Wysokość kosztów pośrednich wynosi maksymalnie 20% kosztów bezpośrednich z uwzględnieniem aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania.

Do konkursu można złożyć wniosek obejmujący badania podstawowe w obszarze określonym w jednym z 25 paneli NCN. Panele NCN dzielą się na trzy działy:

  • HS – nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce
  • NZ – nauki o życiu
  • ST – nauki ścisłe i techniczne

Termin składania wniosków upływa 16 czerwca 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w grudniu 2020 r. Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl zgodnie z procedurą składania wniosków.

Więcej informacji na stronie konkursu.

Poprzedni artykułDyplomacja dla biznesu: projekty i przetargi międzynarodowe na portalu MSZ
Następny artykułDlaczego warto pomagać? – #CoronaNinjas, dobro, które powraca.