KLSK Summit 2024, czyli o tym co było, co jest i dokąd zmierzamy!

1076

23 maja 2024, w gościnnych progach Urzędu Miasta Kraków, odbyła się druga edycja KLSK Summit, czyli corocznego spotkania Partnerów Klastra LifeScience Kraków. Wydarzenie zgromadziło ponad 60 uczestników i było doskonałą okazją do podsumowania działalności, omówienia planów i zdefiniowania wyzwań.

Uczestników powitał Kazimierz Murzyn – Dyrektor Zarządzający, który podkreślił, że kluczem do sukcesu Klastra jest budowanie silnego ekosystemu współpracy między firmami, uczelniami i instytucjami badawczymi. W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, gości przywitała Katarzyna Wysocka, Dyrektorka Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji, zwracając uwagę na potencjał współpracy między Miastem Kraków a Klastrem LifeScience Kraków i na konieczność wspierania działań Klastra w regionie.

Następnie Kazimierz Murzyn przedstawił strategię Klastra, omawiając potencjalne możliwości działań i rozwoju, korzyści i ryzyka. W kolejnym punkcie programu głos zabrali Partnerzy Klastra.

O korzyściach płynących ze współpracy w ramach Klastra i o priorytetach działania mówili:

 1. Agnieszka Bachórz, UMWM
 2. Marcin Romanowski, Comarch Healthcare
 3. Piotr Godlewski, FGGH IP
 4. Tomasz Mróz, Ryvu Therapeutics
 5. Aleksandra Kubica – Misztal, dicella
 6. Roman Major, IMIM
 7. Jolanta Kołodziejczyk, Diagnostyka
 8. Jerzy Superata, Afisen
 9. Krzysztof Ambroziak, Intermag
 10. Marian Bubak, Sano
 11. Przemysław Sulich, A1 Europe
 12. Lidia Klimas, Selvita

Pierwsza część spotkania zakończyła się podsumowaniem rozmów oraz wyciągnięciem wniosków, które posłużą jako podstawa dla przyszłych działań.

Część druga, czyli poznajmy lepiej siebie i nasze potrzeby

W drugiej części wydarzenia Partnerzy Klastra poznali wybrane programy EIT Health Innostars. Gościem specjalnym była Joanna Broy, EIT Health Ecosystem Lead for Poland, która opowiedziała o możliwościach rozwoju i finansowania, z których Partnerzy mogą skorzystać w ramach oferty proponowanej przez EIT Health.

Następnie podczas panelu „Jak rozmawiać o strategii ekosystemu?”, została zaprezentowana nowa Rada Programowa, czyli zespół ekspertów reprezentujących i działających w imieniu Partnerów Klastra, z którymi wspólnie wypełniamy zadania, mające na celu budowanie i rozwój ekosystemu innowacji.

W jej skład wchodzą (kolejność alfabetyczna):

Więcej o nowym składzie Rady Programowej przeczytacie tutaj.

Ostatnia część merytoryczna dotyczyła wydarzeń i narzędzi z jakich mogą korzystać Partnerzy Klastra: m.in. Konferencji Life Science Open Space, Platformy Współpracy LSOS, Spotkań SIG. Uczestnicy wskazywali również swoje konkretne potrzeby i dyskutowali na temat możliwości ich wspólnej realizacji.

KLSK Summit zakończył się AfterParty, spędzonym na rozmowach przy przekąskach i lampce wybornego wina od Sponsorów: Marcina Romanowskiego (Comarch) oraz Uniwersytetu Rolniczego.

A wieczorem spotkaliśmy się nieformalnie… integrując się i rozmawiając o wszystkim co ważne i o tym co sprawia przyjemność.

Wszystkim Partnerom i Gościom serdecznie dziękujemy za udział! To było fantastyczne i bardzo motywujące doświadczenie. Zapraszamy do podejmowania aktywności na Platformie Współpracy LSOS, do udziału w kolejnych wydarzeniach i do śledzenia strony www oraz naszych profili społecznościowych.

Bo Klaster LifeScience Kraków to Wy!

Poprzedni artykułCzy warto zmieniać świat dla seniorów? Zdecydowanie! Weź udział w AHAthonie!
Następny artykułNowy Program InnoStars Connect – Brama do innowacji w Europie!