Czy warto zmieniać świat dla seniorów? Zdecydowanie! Weź udział w AHAthonie!

172

Społeczeństwo się starzeje. Potrzeby seniorów rosną. AHAthon to szansa na stworzenie rozwiązań, które pomogą seniorom łatwiej przezwyciężać codzienne potrzeby. Idei na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które odpowiedzą na problemy starzejącego się społeczeństwa może być bardzo wiele. Warto je generować. Warto mieć realny wpływ na kreowanie rzeczywistości! Taka okazja właśnie się nadarza.

13 i 14 czerwca odbędzie się AHAthon, unikatowy hackathon poświęcony tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla seniorów. To wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów i młodych pasjonatów technologii, jak i do samych seniorów, którzy chcą aktywnie współtworzyć przyszłość.

Już po raz drugi Organizatorzy, czyli Klaster LifeScience Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny, zapraszają do udziału w AHAthonie każdego, kto chce zmieniać świat, niezależnie od wieku i doświadczenia.

Spotykamy się, aby wymyślać rozwiązania pozwalające seniorom żyć zdrowo i aktywnie. AHAthon – powstał z połączenia AHA+hackathon. „AHA” to skrót od „Active Healthy Ageing” (Aktywne Zdrowe Starzenie się) a „hackathon” oznacza intensywną pracę nad nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcemy stworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne, które odpowiedzą na problemy starzejącego się społeczeństwa, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.

Polipragmazja – słowo trudne, temat bardzo ważny!

Jednym z problemów, który dotyka wielu seniorów jest konieczność stosowania jednocześnie wielu leków – tzw. polipragmazja. Tym tematem zajmiemy się na tegorocznym AHAThonie.

Dlaczego warto wziąć udział w AHAthonie?

To świetna okazja do nauki i do zdobycia doświadczenia w pracy nad projektami. To możliwość nawiązania nowych znajomości. To fantastyczna okazja do miłego i produktywnego spędzenia czasu. To również szansa na nagrody finansowe oraz godziny profesjonalnego mentoringu, który otrzyma zwycięski zespół, aby móc łatwiej zrealizować wypracowane rozwiązanie.

Jak dołączyć?

Rejestracja na AHAthon jest otwarta dla każdego. Uczestnicy będą pracować w interdyscyplinarnych i wielopokoleniowych zespołach, które tworzą sami przed wydarzeniem, albo już na miejscu, razem z innymi zgłaszającymi się osobami. Zostań liderem! Zaproś Znajomych i/lub członków Rodziny do swojego Zespołu i dołącz do nas! Aby wziąć udział w AHAthonie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Na Zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz program mentoringowy, dzięki któremu będzie można rozpocząć proces wdrażania swojego rozwiązania w życie!

Więcej informacji oraz program wydarzenia znajdziesz na stronie: https://ahaton.lifescience.pl/ . Na wszystkie pytania odpowie Pani Beata Osolińska, tel. 512 073 207. Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia w Krakowskim Parku Technologicznym, 13 i 14 czerwca 😊

Temat: AHAthon: Projektujemy rozwiązania technologiczne, poprawiające komfort życia seniorów
Data: 13-14 czerwca 2024
Miejsce: Krakowski Park Technologiczny
Dodaj do swojego kalendarzaGoogle Calendar | Outlook Calendar | Office 365 Calendar

Poprzedni artykułPoznajcie nowych członków Rady Programowej Klastra LifeScience Kraków
Następny artykułKLSK Summit 2024, czyli o tym co było, co jest i dokąd zmierzamy!