Life Science Open Space – Online Week’20 – podsumowanie

1189

Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Life Science Open Space – Forum Współpracy dla Zdrowia i Jakości Życia, które to wydarzenie pod wieloma względami było wyjątkowe, bo uwarunkowane pandemią COVID-19. Impreza trwała 5 dni, od 23 do 27 listopada, w całości wirtualnie. W tym roku nie było sesji INSPIRACJE, która wieńczy całe wydarzenie, ale wszystkie inne – tradycyjne już dla LSOS moduły były obecne: WYSTAWA, SPOTKANIA B2B i WSPÓŁPRACA, gdzie w ośmiu sesjach tematycznych zostały przedstawione 72 prezentacje.

Temat pandemii gościł we wszystkich sesjach, nie bez znaczenia było więc hasło przewodnie tegorocznej imprezy: NOWA RZECZYWISTOŚĆ – NOWE WYZWANIA. W przygotowaniu i realizacji sesji tematycznych współpracowało z nami szereg instytucji krajowych i międzynarodowych, bez których zaangażowania nie byłoby możliwe zrealizowanie tak ambitnego programu.

Liderami sesji tematycznych byli: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (Healthy Food), Sano – Centrum Medycyny Obliczeniowej (Digital Health), BioM Cluster Monachium, BioWin Health Cluster z Walonii oraz Atlanpole Biotherapies z Nantes we Francji (Health Technologies), IKiFChP PAN w Krakowie (Bioeconomy).

Liderzy sesji biznesowych to: Kraków Miastem Startupów (Life Science StartUp Scena), MARR (Business Development) i ExecMind (Carriere in Life Science). Sesją COVID-19, ze względu na jej szczególny charakter, zarządzał w całości Klaster LifeScience Kraków.

Welcome to Kraków, LifeScience Kraków”, takimi słowami witał uczestników każdej sesji Kazimierz Murzyn, dyrektor Klastra LifeScience Kraków. Tradycyjnie już, Miasto Kraków występowało w roli Partnera Generalnego i gospodarza imprezy, która chociaż wirtualnie krążyła z prezentacjami po Europie, swoje centralne miejsce miała w Krakowie.  

Wydarzenie odbywało się na dedykowanej platformie Internetowej B2Match, przez którą bezpośrednio uczestniczyło 261 osób, z czego 20% to uczestnicy zagraniczni z 14 krajów na całym Świecie. Sesje transmitowane były również na naszym kanale YouTube, gdzie łącznie obejrzało je ponad 900 osób. Abstrakty prezentacji opublikowaliśmyw zakładce „platforma współpracy”, gdzie pozostają dostępne dla zainteresowanych tematami współpracy.

Już w trakcie trwania wydarzenia, zbieraliśmy gratulacje za przygotowanie i realizację tak trudnego przedsięwzięcia. W ostatnim dniu imprezy zaanonsowaliśmy formułę przyszłorocznej edycji: Life Science Open Space’21 odbędzie się jesienią, trwać będzie kilka dni w wersji hybrydowej, tj. łączącej spotkanie na żywo z transmisją online. Obiecujemy kolejne atrakcje – poza sesją INSPIRACJE, która wróci do agendy, pojawią się światowej sławy goście, a program będzie jeszcze mocniej nastawiony na wymianę doświadczeń i współpracę.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARTNEROM, LIDEROM SESJI, PRELEGENTOM, UCZESTNIKOM i już dzisiaj zapraszamy do udziału w LSOS’21!

Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Poprzedni artykułCalmsie
Następny artykułPlatforma współpracy LSOS – jak korzystać?