Małopolska Noc Naukowców w Life Science Park

1199
małopolska noc naukowców

Klaster LifeScience Kraków, we współpracy z Jagiellońskim Centrum Innowacji i Wessling zaprasza na Małopolską Noc Naukowców 2019 w Life Science Park!

27 września 2019 roku odbędzie się już trzynasta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W ośmiu miastach Małopolski (Kraków, Andrychów, Chrzanów, Niepołomice, Nowy Sącz, Oświęcim, Skawina, Tarnów) odbędzie się ponad 1,500 wydarzeń z różnych dziedzin nauki.

Wszyscy ciekawi świata  będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, eksperymentach, pokazach, grach i zabawach. Będzie to też wyjątkowa okazja na odwiedzenie niedostępnych na co dzień laboratoriów i porozmawianie z prawdziwymi naukowcami.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale na niektóre z nich konieczna jest rejestracja. Należy zwrócić uwagę na zalecenia wiekowe i ilość wolnych miejsc w grupach, które będą podane na stronie rejestracji.

Rejestracja startuje w środę, 18 września, o godzinie 9:00!

Tak było rok temu (2018)

A co czeka młodych naukowców w Parku Life Science?

 • Między nami owadami, czyli co w trawie piszczy
  Podczas tego pokazu uczestnicy poznają lepiej świat owadów i pajęczaków, będą mogli zobaczyć z bliska żywego skorpiona cesarskiego oraz dowiedzą się, jakie płazy można spotkać w Polsce i w tropikach.
 • Mydło pachnące jak kwiatki na łące – warsztaty mydlane
  W trakcie warsztatów każdy uczestnik będzie mógł zrobić mydło według własnego pomysłu, a następnie zabrać je ze sobą do domu. Zapewniamy, że z nami zrobicie barwne, pachnące i kwietne mydełka, które będą Wam przypominały o Nocy Naukowców w Parku Life Science.
Zapisz się
Warsztaty Mydlane

 • Ziemia już nie daje rady, więc przyjdź do nas po porady
  Już teraz podczas krótkiej prelekcji połączonej z warsztatami praktycznymi uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o Ziemię jutra. Poruszone zostaną tematy takie jak:
  • Fruwający problem – czyli azbest wokół nas
  • Nie dokarmiaj smoga
  • Czego nie powinniśmy robić dla pszczół
  • Krótko o segregacji, czyli recykling dla każdego
Zapisz się
Warsztaty: Ziemia

 • Leki z magicznej apteki
  Podczas tych warsztatów pokażemy, jak powstają leki oraz opowiemy, co kryje się pod trudnymi nazwami umieszczonymi na opakowaniach. Czym jest sulfametoksazol i na co stosuje się ksylometazolinę? Uczestnicy będą też mogli stworzyć swoje pierwsze wyroby medyczne.
Zapisz się
Warsztaty: Magiczne leki

Szczegółowy program jest dostępny na stronie wydarzenia, informacje o przedsięwzięciu dostępne są również na profilu MNN na Facebooku

Współorganizatorzy

Sponsorzy Małopolskiej Nocy Naukowców 2019

Koordynatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zajrzyj na BLOG Klastra!

#LSOS19

Poprzedni artykułSano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej
Następny artykułGenetyka i genomika w doskonaleniu roślin uprawnych – Konferencja