Międzynarodowa współpraca przedsiębiorców dzięki Inicjatywie Awangarda

569

Wiadomość last minute dla Start-Up’ów! Zapraszamy do udziału w projekcie Inicjatywa Awangarda, którego celem jest wsparcie współpracy międzynarodowej oraz zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw w Małopolsce. Projekt ma również zapewnić przeciwdziałanie kluczowym deficytom gospodarki Małopolski (mały popyt na innowacje, małe nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw), oraz pomóc w utrzymaniu i poprawie konkurencyjności europejskiego sektora produkcji.

Vanguard Initiative to międzynarodowe stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli prowadzące działania od połowy 2017 r. Głównym celem instytucji jest wsparcie rozwoju nowoczesnych gałęzi przemysłu dzięki międzyregionalnej współpracy gospodarczej przedsiębiorstw, klastrów i instytucji naukowo-badawczych w obszarach tzw. inteligentnych specjalizacji. 

Województwo Małopolskie wraz z Urban Forum zaprasza do udziału małopolskich przedsiębiorców, którzy posiadają:

  • technologie odpowiadające tematyce Projektu Pilotażowego Wydajna i Zrównoważona Produkcja,
  • technologie zbieżne z zakresem Małopolskich Inteligentnych Specjalizacji;
  • są zainteresowani rozwinięciem i wdrożeniem swoich technologii we współpracy międzynarodowej.

Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Klastrów uczestniczący w projekcie wezmą udział w wirtualnych, zagranicznych spotkaniach z partnerami realizującymi projekty Inicjatywy Awangarda, a także otrzymają wsparcie w kontaktach z koordynatorami Projektu pilotażowego.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, (finansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego), zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Stowarzyszenia Urban Forum: Panią Agnieszką Grochala (agnieszka.grochala@urbanforum.pl) oraz Panią Bogumiłą Kowalik (bogumila.kowalik@urbanforum.pl), w celu umówienia się na spotkanie informacyjne online.

Na spotkaniu przedstawiany jest sposób działania Inicjatywy Awangarda, korzyści jakie może przynieść udział w projekcie oraz oczekiwania dotyczące współpracy międzynarodowej. Czas spotkania zależny jest od zaangażowania stron w dyskusję, lecz trwa nie dłużej niż 30 minut. Po spotkaniu prosimy o przygotowanie krótkiej informacji na temat produktu w języku angielskim, którą możemy zaprezentować potencjalnym partnerom zagranicznym z rejonów Inicjatywy Awangarda. 

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.inicjatywaawangarda.pl

Poprzedni artykułKlaster Patronem VII Małopolskiego Forum Finansowego
Następny artykułZasmakuj z URK – VIII Targi Żywności i oraz XXIV Małopolska Giełda Agroturystyczna