Ortheo 3D – pionierskie rozwiązania ortopedyczne na skalę światową.

7081

Czym są ortezy i jak duży potencjał ma w tej dziedzinie technologia druku 3D? Czy druk trójwymiarowy może zrewolucjonizować branżę medyczną? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas ostatniego Śniadania Klastra LifeScience Kraków. 1 lutego mieliśmy przyjemność gościć w Ortheo 3D – innowacyjnej firmie, która rewolucjonizuje świat ortopedii za pomocą druku trójwymiarowego.  

Nasi goście Rafał Świerczyński oraz Małgorzata Pawełek, wprowadzili nas w świat, w którym celem było stworzenie ortez bardziej akceptowalnych przez użytkowników tj. lżejszych, bardziej komfortowych, spersonalizowanych i o jak najlepszej efektywności. W realizacji tych celów pomaga technologia Additive Manufacturing.

W laboratorium Ortheo 3D powstają produkty, które cechuje bardzo wysoka jakość, możliwość personalizacji, oraz krótki czas realizacji, który jest szczególnie ważny w przypadku małych pacjentów. Podczas spotkania poznaliśmy proces proces produkcyjny, problemy jakie musieli rozwiązać oraz historię rozwoju firmy.

Jak firma planuje rozwijać swój produkt, czy sztuczna inteligencja pomoże im w rozwoju produktu? Czym się różni typowy proces produkcji od tego realizowanego w Ortheo 3D?

Tego wszystkiego dowiecie się z nagrania wideo, które znajdziecie na naszym kanale YouTube – zapraszamy do subskrypcji!


Więcej o firmie Ortheo 3D w profilu organizacji na Platformie LSOS.


Nadchodzące Śniadanie Klastra

Temat: Płać podatki, nie nadpłacaj! – czyli jak zaplanować model podatkowy firmy z branży life science
Data: Czwartek, 8 lutego 2024,
godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online

Poprzedni artykułPłać podatki, nie nadpłacaj! – czyli jak zaplanować model podatkowy firmy z branży life science
Następny artykułJak przygotować wyrób medyczny do oceny zgodności? Seminarium w Parku LifeScience.