USG zdalnie? – tak! Poznaj system MELODY!

691
Ultrasound of the heart

Współczesna medycyna rozwija się bardzo intensywnie. Duży wpływ mają na to nowoczesne technologie, które krok po kroku rewolucjonizują opiekę zdrowotną. Widać to mocno w dużych miastach, natomiast w bardziej odległych i słabo zaludnionych obszarach kraju sytuacja jest trudniejsza. Aby unikać opóźnień w wykrywaniu chorób, placówki medyczne obsługujące pacjentów, dla których dojazd na miejsce badania jest niemożliwy lub związany z wysokimi kosztami transportu, coraz mocniej dążą do usprawnienia zakresu swoich usług.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej grupy docelowej, francuska firma AdEchoTech opracowała „MELODY” – automatyczny system do zdalnego wykonywania badań ultrasonograficznych.

MELODY to rozwiązanie, które oferuje szereg korzyści zarówno dla pacjentów jak i placówek opieki zdrowotnej:

  • zwiększa dostęp do specjalistów w zakresie ultrasonografii w czasie rzeczywistym
  • przyspiesza proces diagnostyczny, pozwalając szybciej wykrywać schorzenia
  • ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19
  • pozwala na oszczędność czasu i kosztów przejazdów
  • rozwiązuje problem braków kadrowych.

Zakres badania, które może zostać wykonane za pomocą MELODY, obejmuje: 

  • jamę brzuszną
  • serce
  • miednicę/ jamę miednicy
  • układ moczowy
  • układ rozrodczy.

Rozwiązanie posiada znak CE (klasa IIa), certyfikat FDA 510K oraz autoryzację Health Canada. System MELODY został już wdrożony w ponad 35 szpitalach i klinikach we Francji i w innych krajach na całym świecie.

Ulotka o rozwiązaniu MELODY może być znaleziona pod tym adresem: LINK

Firma AdEchoTech przeprowadza sesje demonstracyjne, w czasie których można zapoznać się z systemem i uczestniczyć w czasie rzeczywistym w badaniu, które zostanie przeprowadzone zdalnie. Najbliższe sesje odbędą się w dniu 18 października, pierwsza o godzinie 10:00 oraz druga o 15:00, w Parku Life Science w Krakowie, przy ul. Bobrzyńskiego 14.  

Zaproszenie na demonstrację kierowane jest do osób decyzyjnych, dyrektorów oraz przedstawicieli placówek medycznych, oraz lekarzy wykonujących USG. Uczestnicy wydarzenia, będą mieli możliwość przetestować rozwiązanie MELODY poprzez zbadanie pacjenta znajdującego się w tym samym czasie we Francji.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją Klaster LifeScience Kraków, która wspiera firmę AdEchoTech w działaniach mających na celu wdrożenie rozwiązania w Polsce. Osobą kontaktową z ramienia fundacji jest Emma Hartig, ehartig@lifescience.pl; telefon kontaktowy: +48 789 490 146

Istnieje również możliwość przeprowadzenia demonstracji bezpośrednio w zainteresowanej placówce medycznej. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Poprzedni artykułUJ i CITTRU – To tu powstają innowacje w Małopolsce
Następny artykułJak skutecznie prezentować swoją ofertę? – VI edycja warsztatów dla MŚP z Małopolski