Finansowanie rozwoju, czyli jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesu

2570

Moduł drugi Akademii LifeScience Startup dotyczy tematu finansowania rozwoju – tego, jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesu.

Czwartek, 30 września 2021, online, od 16:00 do 20:00. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązuje rejestracja.  

Podobnie, jak do rozpędzenia pojazdu potrzebne jest paliwo, tak dla Twojego nowego biznesu potrzebne są pieniądze. W naturze wynalazcy rzadko mieszczą się zdolności planowania zapotrzebowania na pieniądz i realnego szacowania  kosztów. Wiadomo – priorytetem jest rozwój pomysłu, dlatego nie bez przyczyny, w środowisku startupowym mówi się o „przepalaniu pieniędzy”. Kasa, jeżeli w ogóle ją masz, prędzej czy później się kończy i pojawia się problem braku środków na działania. 

Zapewne już wiesz, że nie potrzebujesz posiadać własnych pieniędzy, aby uruchomić i rozwinąć biznes. Pytanie, czy wystarczy wiedzieć, gdzie szukać źródeł finansowania oraz nauczyć się, jak je zdobywać zgodnie z aktualnymi potrzebami startupu? Zapewne tak, ale to nie jest takie łatwe! Kiedyś można było skorzystać z pomocy słynnej trójki F (Family, Friends and Fools). Dzisiaj z pomocą przychodzą banki, fundusze, inwestorzy, a nawet anioły. Musisz się nauczyć, jak ich odróżniać i rozumieć, kiedy i jaką rolę mogą i chcą odgrywać w Twoim biznesie. Musisz potrafić obliczyć, ile naprawdę potrzebujesz pieniędzy i jak przekonywać innych do Twojego pomysłu. Musisz nauczyć się oceniać korzyści i ryzyko uzyskania finansowania.

Chcesz nauczyć się rozmawiać z aniołami i pływać z rekinami?

W trakcie warsztatu dowiesz się:

 • Jak sfinansować projekty z branży lifescience zwłaszcza na wczesnym etapie;
 • Jakie są najbardziej adekwatne źródła finansowania pod kątem potrzeb danego projektu; 
 • Jak przygotować materiały dotyczące projektu oraz jak zaprezentować kluczowe informacje na jego temat, aby zdobyć dofinansowanie; 
 • Jakie są zasady współpracy między podmiotami finansującymi; 
 • Jak przekonać do swojego pomysłu instytucje finansowe; 
 • Jakie inne ważne kwestie towarzyszą poszukiwaniu funduszy. 

Szkolenie jest dla Ciebie jeśli:

 • Szukasz sposobów na pozyskanie funduszy na start 
 • Chcesz dowiedzieć się więcej na temat źródeł finansowania 
 • Chcesz poznać praktyczne zagadnienia związane z finansowaniem projektów 
 • Chcesz nauczyć się przygotowywać oferty inwestorskie 
 • Chcesz dowiedzieć się jak zarządzać projektami 

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszego Eksperta, wykorzystaj możliwość bezpośredniego zadawania pytań!

Ekspertem tematu jest Dominik Czaplicki. Posiada wykształcenie w zakresie biotechnologii, biochemii i biologii molekularnej. Obecnie odpowiada za pozyskiwanie i analizę projektów inwestycyjnych na wczesnym etapie dla funduszu ABAN Fund działającego w modelu publiczno-prywatnym. Przez wiele lat związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie – wiodącą uczelnią w Polsce, gdzie pracował w różnych rolach, m.in.: specjalisty ds. transferu technologii, nauczyciela akademickiego, pracownika naukowego, a także oficera łącznikowego ds. współpracy z przemysłem, poszukując partnerów komercyjnych wśród małych i średnich firm biotechnologicznych oraz farmaceutycznych. Posiada również doświadczenie w procedurach patentowych (UPRP, PCT, EPO), a w ramach współpracy z kancelarią Triloka zajmuje się także redagowaniem i tłumaczeniem dokumentów patentowych. Wcześniej zaangażowany w projekty NGO związane z edukacją naukową i kształceniem zawodowym. W 2009 otrzymał tytuł doktora nauk biologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a w 2012 roku odbył staż na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley w ramach programu Top500 Innovators prowadzonego przez Ministerstwo Nauki RP. 

Warsztaty „Finansowanie rozwoju – czyli jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesuodbędą się 30 września w godzinach od 16:00 do 20:00. Akademia LifeScience Startup prowadzona jest w całości online, za pośrednictwem platformy Zoom. Zapraszamy do rejestracji. Wydarzenie jest bezpłatne.

Zapisz się

Na wszystkie wydarzenia dostępny jest ten sam formularz rejestracyjny. Wystarczy zarejestrować się raz. Zainteresowani uczestnicy otrzymają certyfikaty będące potwierdzeniem nabytej wiedzy.

Wszystkie wydarzenia znajdziecie na stronie głównej www.lifescience.pl


Akademia LifeScience StartUp organizowana jest przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

NASTĘPNY WARSZTAT:

Poprzedni artykułMarketing i promocja, czyli jak zdefiniować i wdrażać strategie, które zapewnią przychody
Następny artykułModele biznesowe w dynamicznym otoczeniu