Internacjonalizacja w Europie w 2021 roku – skorzystaj z voucherów i programów wymiany dla MŚP!

1235

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym dwóch programów wsparcia internacjonalizacji MŚPBoost4Health oraz programu wymiany CE4BIG.

Poznaj korzyści jakie może odnieść Twoja firma dzięki dofinansowaniu Boost4Health oraz programowi ClusterXChange. Nawiąż kontakt z potencjalnymi partnerami, poznaj historie sukcesu MŚP, które wykorzystały możliwości jakie daje program wymiany i kooperacji.
Jeśli jesteś zainteresowany międzynarodową współpracą, chcesz przyśpieszyć swój rozwój i jesteś MŚP będącym członkiem klastra w Europie – weź udział w spotkaniu i skorzystaj z międzynarodowych programów wsparcia!

Program spotkania:

 • 14.00 Wprowadzenie – Jessica Walker, Atlanpole Biotherapies
 • 14.05 Vouchery Boost4Health – omówienie programu – Ria Hein, Noord-Brabant Development Agency (BOM)
 • 14.15 O programie CE4BIG ClusterXchange – Joëlle Gahimbare, Biowin
 • 14.25 Korzyści programu Boost4Health
  • Jesús Purroy – Àvida Biotech, Spain
 • 14.35 Program CE4BIG w odniesieniu do firm świadczących usługi zdrowotne
  • Maria Lamottke, k.e.n. (Dr. oec.), Bicoll GmbH – Germany
  • Dr. Moritz Völker-Albert, EpiQMAx – Germany
  • Pierre-Alix Dancer, Kaer Labs – France
 • 14.55 Dyskusja, pytania i odpowiedzi

Spotkanie informacyjne odbędzie się 9 marca o godzinie 14:00 w formie online.

Dowiedz się więcej o programie i prześlij swoje zgłoszenie tutaj.


Poznaj firmy związane z projektem CE4BIG:

EpiQMax

Wynik obrazu dla EpiQMax

Usługi:
PlatformaEpiQMAx umożliwia wyszukiwanie i opracowywanie biomarkerów diagnostycznych w dziedzinie epigenetyki. EpiQMAx jest wysoce multipleksowana, i w ten sposób zmniejsza całkowite koszty pięciokrotnie w porównaniu do zwykłych analiz. W szczególności oferuje ona następujące, unikalne rozwiązania:

 1. ZESTAW, który skraca czas eksperymentu o współczynnik 4 i oferuje ekonomiczne przygotowanie próbek do analizy histonów PTM.
 2. Unikalna analiza ilościowa modyfikacji epigenetycznych za pomocą spektrometrii mas.
 3. Innowacyjne oprogramowanie ze statusem przetwarzania w czasie rzeczywistym oraz intuicyjnym i wizualnym raportowaniem wyników.

EpiQMAx GmbH to innowacyjny start-up z Monachium, wiodący punkt w sektorze zdrowia z tętniącą życiem społecznością nauk przyrodniczych i branżowych. Firma działa od października 2018 roku.

Warsztaty / wymiana:
EpiQMAx zaprasza zainteresowane strony z UE do udziału w wymianie (wirtualnej lub fizycznej) skupiającej się na epigenetyce i jej implikacjach klinicznych. Zespół EpiQMAx przedstawi aktualny stan światowego rynku epigenetycznego, a także nowe osiągnięcia w tej dziedzinie. W tym celu skupimy się na analizie potranslacyjnej modyfikacji histonów pod względem odkrywania biomarkerów i opracowywania leków. Oba aspekty są dobrze ugruntowane w naszej firmie i zdobyliśmy doświadczenie z wiodącymi światowymi klientami i instytucjami.
Tego rodzaju warsztaty mają na celu znalezienie synergii między EpiQMAx i dodatkowymi partnerami. Staramy się współdziałać z innymi firmami i współpracownikami w celu znalezienia wspólnych projektów poprzez dyskusję na temat różnych podejść- pomysł ten okazał się skuteczny w przypadku wielu opublikowanych ostatnio projektów współpracy.

Bicoll

Wynik graficzny dla logo grupy bicoll

Bicoll to firma zajmująca się drobnymi cząsteczkami roślin, wsparta silnymi kompetencjami w dziedzinie chemii medycznej. Bicoll dostarcza przełomowe rozwiązania w dziedzinie farmacji, kosmetyków, nutraceutyków i rolnictwa.

 • Siedziba w Monachium, Niemcy
 • Klienci na całym świecie
 • Partner badawczy w licznych publikacjach dla klientów w recenzowanych czasopismach i współtwórca patentów

Bicoll-Group składa się z firmy Bicoll GmbH założonej w 2000 roku w Monachium w Niemczech oraz jej spółki zależnej Bicoll Biotechnology (Shanghai) Co.Ltd. Ich główną działalnością jest odkrywanie leków z małocząsteczkowych produktów naturalnych i chemii medycznej. Co więcej, Bicoll może przetwarzać tony surowca, a także obsługiwać ponad 10 etapów wielokilogramowych szlaków syntezy.
Dzięki znakomitej wiedzy w zakresie zaawansowanej technologicznie chemii produktów naturalnych oraz potwierdzonemu doświadczeniu w chemii medycznej, firma Bicoll może wspierać różnych klientów i partnerów: od dużych firm farmaceutycznych po małe grupy badawcze.

Bicoll szuka partnera z uznanymi systemami testów przesiewowych (w tym testów na zwierzętach), który chce, aby wykwalifikowani kandydaci na leki rozpoczęli program analizy leków, którego celem jest szybkie wprowadzenie leków małocząsteczkowych na rynek.

Program wymiany oferowany przez Bicoll (harmonogram wstępny): ok. 30 godzin pracy w Monachium przez trzy dni.
Spotkanie wstępne (wirtualne): Wprowadzenie, wzajemne zainteresowania i cele, planowanie fizycznego spotkania.
3-dniowa wymiana (fizyczna): Omówienie drobnocząsteczkowego leku firmy Bicoll: jakie opcje są dostępne? Jaki budżet jest potrzebny? Jakie są ramy czasowe? Zanurz się w głębszym zrozumieniu produktów naturalnych jako punktu wyjścia do odkrywania leków. Zalety naturalnych produktów pochodzenia roślinnego w porównaniu z innymi punktami wyjściowymi w różnych obszarach zastosowań. Dyskusja na temat punktów otwartych i konieczności ze strony firmy partnerskiej; potencjalne możliwości współpracy. Szczegółowe omówienie wykonanych studiów: wyciągnięte wnioski i zdobyte pomysły, opcje partnerstwa i patentowania oraz kontynuacja odkrywania leków na produkty naturalne.
Po spotkaniu (wirtualne): kontynuacja kolejnych kroków.

Kaer Labs

Wynik graficzny dla logo kaer labs

Firma Kaer Labs SAS została stworzona w 2018 roku przez doświadczonych inżynierów z dużym doświadczeniem w zakresie oprzyrządowania do obrazowania fluorescencyjnego in vivo do badań przedklinicznych i zastosowań biomedycznych. Firma jest zaangażowana w dostarczanie społeczności badaczy medycznych i farmaceutycznych oraz oprzyrządowania łączącego łatwość obsługi, wysoką wydajność i dużą niezawodność. Kaer Labs znajduje się w Nantes we Francji na terenie inkubatora IMT Atlantique, posiada także biuro w obiektach Novapuls.

Firma posiada 2 główne produkty:

 • SYSTEM OBRAZU KAER: Elastyczne obrazowanie fluorescencyjne w bliskiej podczerwieni in vivo
 • SYSTEM OBRAZU NIR-II KAER: Obrazowanie fluorescencyjne in vivo w widmie NIR-II w celu poprawy czułości i rozdzielczości podczas obrazowania głębiej w tkankach

Organizatorami wydarzenia są konsorcjum Boost4Health oraz konsorcjum CE4BIG.
Klaster LifeScience Kraków jest jednym z głównych podmiotów biorących udział w programie CE4BIG, więcej informacji na stronie projektu.

Poprzedni artykułPHARMFACTOR sp. z o.o. – nowym Partnerem Klastra LifeScience Kraków
Następny artykułTaiwan In Vitro Diagnostic Medical Device – zacznij współpracować z firmą z Tajwanu!