Zdrowie psychiczne w czasie pandemii – jak żyć w świecie zdefiniowanym przez COVID-19

1493

Zapraszamy do udziału w wirtualnym wydarzeniu mającym na celu podkreślenie wpływu pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne. Webinarium realizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego.

Pandemia wirusa COVID-19 nieustannie wpływa na wiele dziedzin naszego życia, a wymagany w walce z nią dystans społeczny i izolacja odbijają się negatywnie na zdrowiu psychicznym wielu z nas. Zamknięte szkoły, zdalna praca, napięcie i wyczerpanie służy zdrowia zwiększają niepokój i stres związany z niwelowaniem skutków SARS-CoV2. Dobrostan psychiczny obywateli UE został wystawiony na próbę w bezprecedensowy sposób.

Musimy mieć świadomość, że nawet po zakończeniu pandemii, konsekwencje tej walki dla zdrowia psychicznego będą przez długi czas rezonować w naszych społeczeństwie. Konieczne jest więc stawienie czoła nowym wyzwaniom i w efekcie upewnić się, że społeczeństwo jak i służba zdrowia są gotowe do zaspokajania przyszłych potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego.

Zapraszamy do udziału w jednodniowym wydarzeniu, podczas którego organizatorzy poruszą następujące kwestie związane ze zdrowiem psychicznym w czasie pandemii:

  • Udzielenie głosu osobom dotkniętym chorobom
  • Zilustrowanie tego jak wygląda życie w świecie zdefiniowanym przez COVID-19
  • Przyjrzenie się sytuacji różnych grup w społeczeństwie, w tym osób z istniejącymi wcześniej problemami zdrowia psychicznego
  • Osoby sprawujące opiekę nad chorymi w czasie pandemii
  • Sposoby poprawy systemu opieki zdrowotnej teraz i w przyszłości w kontekście chorób psychicznych

Wydarzenie w języku angielskim odbędzie się 10 maja 2021 roku. Udział w nim jest bezpłatny.

Do uczestnictwa zapraszamy służby zdrowia, firmy medyczne oraz wszystkich zainteresowanych tematem opieki zdrowotnej w kontekście chorób psychicznych w czasie pandemii. Więcej informacji odnośnie wydarzenia na stronie www.ec.europa.eu.

Poprzedni artykuł„Co-creating human-centred policies – for a better Europe” – konferencja podsumowująca projekt SISCODE
Następny artykułProgram Horyzont Europa – wsparcie dla badań i innowacji w obszarze zdrowia!