„Co-creating human-centred policies – for a better Europe” – konferencja podsumowująca projekt SISCODE

738

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej, pięciodniowej konferencji pn. „Co-creating human-centred policies – for a better Europe” podsumowującej rezultaty projektu SISCODE.

Podczas wirtualnej konferencji organizatorzy przedstawią wnioski oraz wyzwania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy projektu. Przedstawione zostaną między innymi referencyjne rozwiązania z zakresu tematyki społeczno-kulturowej, zdrowotnej, środowiskowej czy dotyczące cyfryzacji społeczeństwa i wprowadzania nowych technologii ułatwiających funkcjonowanie w aglomeracji miejskiej.

W czasie pierwszego dnia wydarzenia zostaną omówione wyniki w odniesieniu do projektu Designscape – programu UE wspierającego budowanie innowacji umożliwiających projektowanie w środowiskach miejskich, a w kolejnych wygłoszone zostaną przemówienia związane z realizacją programu oraz związanych z nim eksperymentów w 10 laboratoriach Europie.

Działania realizowane w ramach projektu SISCODE polegały na angażowaniu różnorodnych interesariuszy w proces tworzenia strategii i polityk, oraz testowania innowacyjnych rozwiązań w środowisku ich zastosowania. Program został wielokrotnie wyróżniony przez lidera projektu tj. Politechnikę Mediolańską jako referencyjny i wyjątkowy projekt oraz zaprezentowany na forum Komisji Europejskiej podczas spotkań z właściwymi DG.

Konferencja w języku angielskim odbędzie się w dniach 3 – 5 maja br. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Celem projektu SISCODE było wprowadzenie metodologii i narzędzi projektowych, w tym wykorzystania metodologii living lab do planowania i odpowiedzialnego zarządzanie badaniami i innowacjami (RRI) poprzez włączenie różnorodnych grup interesariuszy w proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Projekt został zrealizowany w międzynarodowym konsorcjum 18 partnerów z 13 krajów: Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch, Polski, Portugalii, Serbii, Hiszpanii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Każdy z labów uczestniczących w projekcie pracował nad innym właściwym dla regionu wyzwaniem. Realizatorem programu był Krakowski Park Technologiczny – Partner Klastra Life Science Kraków.

Więcej informacji o projekcie SICDODE na stronach https://siscodeproject.eu oraz https://siscodeproject.eu/traces/ 

Poprzedni artykułDobiegła końca I edycja „Startup School UR” – sprawdź efekty!
Następny artykułZdrowie psychiczne w czasie pandemii – jak żyć w świecie zdefiniowanym przez COVID-19