Biotechnologia medyczna – EUROBIOTECH w odsłonie online

1020

W oczekiwaniu na stacjonarną edycję prestiżowego kongresu EUROBIOTECH, który odbędzie się jesienią, już dziś zapraszamy na wyjątkową odsłonę online, która odbędzie się w dniu 16 czerwca. Wezmą w niej udział naukowcy z całego świata, którzy omówią najważniejsze aspekty z zakresu biotechnologii medycznej.

EUROBIOTECH to ceniony przez środowisko naukowe i biznesowe cykliczny kongres, który sprawia, że EXPO Kraków na kilka dni staje się międzynarodowym centrum myśli biotechnologicznej. Wiemy bowiem, jak ważny jest kontakt między naukowcami a całym przemysłem biotechnologicznym. Postawiliśmy sobie za cel przygotowanie najlepszej z możliwych przestrzeni do rozmów. Tegoroczne spotkanie z całą pewnością będzie inne, ale dzięki zaproszonym gościom, równie bogate merytorycznie – zapowiada Ewa Woch Wiceprezes Targów w Krakowie.

Zdrowie publiczne jeszcze nigdy nie było tak ważne, dlatego oczy całego świata zwrócone są na naukowców, którzy prowadzą badania nad nowymi narzędziami oraz innowacyjnymi terapiami. Głównym tematem nadchodzącej konferencji będzie biotechnologia medyczna, czyli tzw. biotechnologia czerwona, która uważana jest za jedną z najnowocześniejszych dziedzin medycyny. Pozwala m.in. na wczesne diagnozowanie chorób, wykrywanie wad genetycznych i rozwojowych, badania nad hodowlą komórek, tkanek i narządów do transplantacji. Jej znaczenie wzrosło szczególnie w trakcie pandemii SARS-CoV-2. Biotechnologia medyczna pozwala bowiem na opracowywanie nowych narzędzi i metod modelowania chorób, odkrywania leków i innowacyjnych terapii.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione wyniki badań dotyczące komórek macierzystych, terapii genowych i badań nad lekami drobnocząsteczkowymi i biopodobnymi (przeciwciała). Naukowcy omówią nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej, takie jak edycja i transfer genów. Będą dyskutować nad badaniami  podstawowymi  i translacyjnymi w biologii komórek macierzystych, a także nowymi metodami modelowania chorób i badań nad lekami, w tym nowatorskimi terapiami przeciwnowotworowymi i szczepionkami przeciwko SARS-Cov-2.

Konferencja podzielona została na 4 sesje naukowe, w tym sesję posterowa. Udział w spotkaniach potwierdzili wybitni naukowcy, m.in. prof. Giulio Cossu (Manchester, UK), prof. Markus Ruegg (Basel, Switzerland), prof. Seppo Yla-Herttuala (Kuopio, Finland), którzy omówią terapie genetyczne i komórkowe. Specjalną częścią będzie sesja otwarta z prelekcjami cenionych badaczy i bioetyków.

Konferencja EUROBIOTECH Online odbędzie się 16 czerwca 2021 roku w godzinach od 9:00 – 16:00. Już dziś zarejestruj swój udział.

Czerwcowe wydarzenie online będzie zapowiedzią stacjonarnego kongresu połączonego z targami zaplanowanego na 8-10 listopada 2021 w EXPO Kraków. Szczegóły na stronie: www.eurobiotech.krakow.pl

Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez Targi w Krakowie.


Partnerem konferencji EUROBIOTECH jest Klaster LifeScience Kraków.

Poprzedni artykułGaraż Lifescience – współdzielony dostęp do infrastruktury, zasobów oraz usług
Następny artykułEurobiotech 2021 w EXPO Kraków