Eurobiotech 2021 w EXPO Kraków

1049

8th Central European Congress of Life Sciences – Eurobiotech 2021

Już w listopadzie 2021 roku EXPO Kraków ponownie stanie się międzynarodowym centrum myśli biotechnologicznej. Wszystko za sprawą 8. edycji prestiżowego Kongresu EUROBIOTECH, który każdego roku gości największe autorytety w świecie nauki. 

Najlepsi z najlepszych

Dzięki wydarzeniu Kraków odwiedziło wielu wybitnych naukowców. Wykłady prowadzili m.in. nobliści: prof. Ada Yonath z Izraela, prof. Robert Huber z Niemiec oraz prof. Emmanuelle Charpentier z Francji, która w dniu 7 października 2020 wspólnie z Amerykanką Jennifer A. Doudna  otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za rozwój precyzyjnej metody edycji genów CRISPR/Cas. Świadczy to o ogromnym prestiżu wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych spotkań świata biotechnologii.

Prezentacja wyników najświeższych badań

Podczas trwającej dwa i pół dnia konferencji zostaną zorganizowane sesje plenarne i równoległe sympozja poświęcone najważniejszym aspektom biotechnologii medycznej. Przedstawione zostaną wyniki badań dotyczące komórek macierzystych, terapii genowych i badań nad lekami drobnocząsteczkowymi i biopodobnymi (przeciwciała). Naukowcy omówią nowoczesne narzędzia wykorzystywane w inżynierii genetycznej, takie jak edycja i transfer genów. Będą dyskutować nad badaniami  podstawowymi  i translacyjnymi w biologii komórek macierzystych, a także nowymi metodami modelowania chorób i badań nad lekami, w tym nowatorskimi terapiami przeciwnowotworowymi i szczepionkami przeciwko SARS-Cov-2.

Wyjątkowym elementem EUROBIOTECH 2021 będą dwie sesje otwarte dotyczące zagadnień biomedycznych, prawnych i etycznych terapii komórkowych połączone z prelekcjami profesjonalistów: badaczy i bioetyków (w tym wybitnych wykładowców z zagranicy – prof. Giulio Cossu, koordynatora raportu EAS oraz prof. Jonathana Kimmelmana, bioetyka z McGill University w Kanadzie, koordynatora stanowisk International Society for Stem Cell Research).

Konferencja EUROBIOTECH odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2021 roku. Szczegóły na stronie: www.eurobiotech.krakow.pl

Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez Targi w Krakowie.


Partnerem konferencji EUROBIOTECH jest Klaster LifeScience Kraków.

Poprzedni artykułBiotechnologia medyczna – EUROBIOTECH w odsłonie online
Następny artykułNowe rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych – jak wpłynie na działalność gospodarczą ?