…bo domowe jest lepsze!

1558

...bo domowe jest lepsze! – to hasło przyświeca firmie BROWIN od początku jej działalności. Domowe sery, wędliny, jogurty i chleby idealnie wzbogacają dietę całej rodziny. Uczymy więc, jak samemu tworzyć zdrowe i pyszne wyroby, jak nadawać życiu lepszy smak… Tej idei służą nasze publikacje – także książkowe, rozmaite pokazy, warsztaty, a także przepisy, które tworzymy i którymi chętnie się dzielimy z podobnymi nam pasjonatami.

Czas spędzany w kuchni, w ogrodzie czy na działce może być atrakcyjnym relaksem połączonym z ucztowaniem czy biesiadowaniem – i może przy okazji dawać powód do dumy z własnoręcznie przygotowanych, smacznych potraw i trunków. Dlatego też od ponad 40 lat dbamy o to, by każdy mógł korzystać z produktów dających możliwość tworzenia rozmaitych specjałów w ramach domowego piekarnictwa, wędliniarstwa, serowarstwa, przetwórstwa, winiarstwa, piwowarstwa, czy nawet tworzenia mocniejszych trunków (oczywiście w dozwolonych prawnie ramach).

Niektóre z tych produktów produkujemy sami, jak np. drożdże, zakwasy, nietłukące balony i słoiki, kiełkownice, a także inne akcesoria przydatne w kuchni. W nasze ofercie jest bogaty asortyment niezbędny do wyrobu własnego pieczywa i serów, wędlin oraz przetworów, a także wina czy piwa. Są m.in. wędzarnie ogrodowe i małe, tzw. „balkonowe”, są kociołki, paleniska, szynkowary, szybkowary, sokowniki, suszarki do owoców, ziół i grzybów, jogurtownice, garnki rzymskie, naczynia ceramiczne i z kamionki, kamienie do pizzy, beczki, butelki, drylownice, lejki, akcesoria do pakowania próżniowego… Długo można by wymieniać.

Sprawiamy, że Twoja kuchnia jest smaczna, a przede wszystkim zdrowa – bo wiesz, co jesz!

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia domowa, bogata we własnoręcznie wytworzone specjały, takie jak choćby domowy chleb na zakwasie, szynka bez chemicznych dodatków, dżemy bez dodatku cukrów i sery z wiejskiego mleka – stanowią świetną bazę do diety dla każdego – i dla dorosłych, i dla dzieci. Misją naszej firmy jest więc dostarczanie rozwiązań, dzięki którym wykonywanie takich zdrowych dań będzie w zasięgu ręki każdego, nawet najbardziej zapracowanego człowieka! Z nami tworzenie własnych wypieków, przetworów oraz wyrobów wędliniarskich i serowarskich staje się emocjonującą przygodą – kulinarną podróżą i okazją do podarowania bliskim serca – na talerzu! Chcemy, by nasi klienci nie dawali się „łapać” na marketingowe sztuczki, pseudoekologiczne produkty i niby zdrową żywność, której skład daleki jest od prawdziwie prostych i zdrowych receptur, a do tego, by nie musieli nadszarpywać możliwości swojego portfela. To, co najzdrowsze, z nami staje się także najprostsze!

Dzięki jogurtownicy zrobisz własny domowy jogurt w 8 godzin. Wcale nie musisz jechać nad morze, by posmakować świeżo uwędzonej ryby – pomoże Ci w tym choćby jedna z naszych małych wędzarni. Z kolei duże wędzarnie ogrodowe polecają się do przygotowania swojskich kiełbas i szynek – nie tylko na świąteczny stół, ale także do kanapek na lunch czy drugie śniadanie, do pracy i szkoły. Innowacyjne kiełkownice pozwolą Ci cieszyć się zdrowym dodatkiem kiełków do śniadania, a Frukta-Żel i drylownice pozwolą Ci zachować sezonowe owoce w formie zdrowych, mniej kalorycznych dżemów, marmolad i konfitur.

Dla każdego coś… lepszego!

Nieważne więc, czy jesteś pracującą mamą, zabieganym singlem, czy babcią goszczącą wnuczki na niedzielnych obiadach. Możesz biwakować w towarzystwie żeliwnego kociołka i bigosu, łowić ryby, a następnie przyrządzać je w plenerze. Możesz zastępować w kuchni żonę lub dopiero uczyć się gotowania. Możesz także poszukiwać nowych, oryginalnych pomysłów na wzbogacenie czy urozmaicenie swojego codziennego menu. Nasza oferta skierowana jest do każdego. Ostatnio stawiamy więc także na promowanie kuchni roślinnej. Na przykład nasze szynkowary – nadają się świetnie nie tylko do przygotowywania potraw mięsnych, ale również do tworzenia wegańskich pasztetów i potrawek. Nauczymy Cię robić wegański jogurt i kaszankę bez grama mięsa. Każdego dnia poszukujemy nowych interesujących pomysłów i rozwiązań, obserwujemy panujące trendy i sami tworzymy takie standardy, by każdy miłośnik dobrego smaku znalazł u nas produkty warte uwagi, przydatne i inspirujące do działań DIY.

Promując nasze produkty, staramy się podkreślać wartości, jakie wiążą się z „byciem eko” – z życiem świadomym wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę i bez marnowania żywności. Zachęcamy do wybierania takich produktów, które mogą posłużyć dłużej, które nie wymagają ciągłego recyklingu. Warto wykorzystywać wszystko, co masz w swojej lodówce i cieszyć się każdym własnoręcznie przygotowanym posiłkiem. Przykładowo – robiąc ser, otrzymujesz serwatkę, na bazie której możesz upiec chleb na zakwasie i drożdżach. Nadwyżki chleba polecamy zaś zamrozić, by nawet w niehandlową niedzielę mieć dostęp do świeżutkiego, chrupiącego, jeszcze ciepłego pieczywa (oczywiście po rozmrożeniu). Uwielbiasz rzodkiewki? Schrup je z kanapką z własnoręcznie przygotowaną potrawką z szynkowaru lub serem własnej produkcji. Nie wyrzucaj rzodkiewkowych liści – przetwórz je na pyszne pesto i zamknij w jednym z naszych słoiczków z piękną, kolorową zakrętką. To tylko kilka przykładów, którymi „karmimy” pomysłowość naszych klientów, sami dając przykład, że zawsze można odmienić swoją kuchnię – i że nigdy nie jest na to za późno!

Zachęcamy do odwiedzania strony www.browin.pl, gdzie systematycznie dodajemy nowości produktowe i poszerzamy bazę wiedzy, m.in. o atrakcyjne przepisy kulinarne i porady.


Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez BROWIN

Poprzedni artykułKlaster LifeScience Kraków Patronem Festiwalu Nauki i Techniki
Następny artykułJakie wyzwania stoją przed sektorem zdrowia publicznego?