BROWIN – firma, z którą życie smakuje lepiej

2362

W 1979 r. powstała niewielka, rodzinna firma o nazwie BIOWIN. Zaczynaliśmy jako pasjonaci, którzy dostrzegli wielki potencjał małych komórek drożdży… Dziś, po ponad 40 latach działalności, już jako znacznie większy BROWIN, wciąż jesteśmy dumni z naszych drożdży, a ich szeroka gama stanowi część bogatego i zróżnicowanego asortymentu, z którego korzystają zarówno odbiorcy w całym kraju, jak i na rynkach zagranicznych.

Firma BROWIN jest właścicielem marek:

 • BROWIN – akcesoria wędliniarskie, winiarskie, piekarnicze, piwowarskie, serowarskie, gorzelnicze oraz służące do przetwórstwa domowego
 • BIOOGRÓD – akcesoria ogrodnicze
 • BIOTERM / SOENS / 2measure – termometry i inne urządzenia pomiarowe

Jesteśmy blisko naszych Klientów. Aktualnie produkty BROWINu są dystrybuowane w sklepach naszych Partnerów, w tym głównie poprzez kilkaset hurtowni na terenie całego kraju, a także poprzez Salon Firmowy i Internet.

Nasi specjaliści służą swoją ekspercką wiedzą, doświadczeniem i niezbędnym wsparciem w zakresie budowania wiedzy o oferowanym asortymencie, zastosowaniu produktów i rozwijaniu pasji tworzenia domowych wyrobów kulinarnych. Pyszna i zdrowa kuchnia, samodzielnie przygotowywane trunki, kreatywne działania w ogrodzie i pomysły na udany relaks w kontakcie z naturą, to podstawowe wartości stylu życia, jaki jest nam bliski i do praktykowania którego zachęcamy. Nasze produkty, działania merytoryczne, baza wiedzy, narzędzia takie jak kalkulatory DIY, publikacje książkowe, warsztaty i pokazy służą Tym, którzy już doceniają to, że …domowe jest lepsze, a zielone jest piękne! – lub chcą się o tym przekonać. Jesteśmy liczącym się w Europie Środkowej producentem urządzeń do pomiary temperatury – głównie termometrów.

BROWIN wciąż się rozwija i inwestuje w budowanie firmowego potencjału, by proponowane rozwiązania zawsze były trafną odpowiedzią na oczekiwania rynku, by nadążały za potrzebami Klientów – i już dziś spełniały ich przyszłe marzenia. Lepiej, łatwiej, wygodniej, z dbałością o jakość, zdrowo i naturalnie, pomysłowo, atrakcyjnie, inspirująco, profesjonalnie i korzystnie – dokładamy starań, by wszystkie te określenia były naszym powodem do dumy, że tworzymy BROWIN, wyjątkową firmę, która każdego dnia pomaga nadawać życiu wspaniały smak.

Więcej o nas:

 • Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne, produkcję czystą z certyfikowanym systemem ISO 2200 oraz Zespół R&D. Specjaliści czuwają nad rozwojem asortymentu tworzonego w firmie „od A do Z”, szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań i dbają o wysoką jakość naszych produktów. Prowadzimy działania z zakresu User Experience, by dać naszym Klientom najlepszy, maksymalnie użyteczny produkt.
 • Systematycznie poszerzamy możliwości firmowego parku maszynowego, zapewniając kompleksowość procesów technologicznych i rozwój potencjału produkcyjno-usługowego. Oferujemy usługi naszego parku maszyn.
 • Systematycznie rozwijamy działania edukacyjne i poradnictwo, by inspirować kolejne pokolenia do odkrywania wartości, które są naszą pasją i których propagowanie jest naszą misją. Wydajemy autorskie publikacje dotyczące technologii wytwarzania domowych produktów kulinarnych, także trunków.
 • Wytyczając cele opieramy się na istotnych dla nas wartościach, m.in. takich jak ekologia, dbałość o środowisko i promowanie tego, co naturalne. Nieustannie optymalizujemy procesy produkcyjne i logistyczne, by wspierać zrównoważony rozwój i chronić środowisko naturalne, za które czujemy się odpowiedzialni. W 2021 r. wdrożyliśmy projekt związany z fotowoltaiką, dzięki któremu zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy. W 2022 r. uzyskaliśmy certyfikat FSC.
 • Mamy inkluzywne podejście do rynku pracy (potwierdzone m.in. wyróżnieniem przyznanym przez Fundację Aktywizacja), zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami.
 • Dużą wagę przywiązujemy do działań CSR – w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu angażujemy się w lokalne akcje pomocowe, m.in. wspieramy inicjatywy MOPS oraz organizujemy zbiórki na prezenty świąteczne dla podopiecznych Domu Dziecka. Zatrudniamy pracowników z Ukrainy, jednocześnie zapewniając pomoc finansową oraz materialną dla ich rodzin.
 • Inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji naszych Pracowników i czujemy się dumni z sukcesów, jakie odnoszą.
 • Dzięki programowi praktyk i staży studenckich wspieramy rozwój młodych talentów i dla nich tworzymy warunki dobrego startu w życie zawodowe, jednocześnie zwiększając potencjał firmy.
 • Stawiamy na owocną wymianę doświadczeń i korzystamy z możliwości, jaki zapewnia kontakt z ośrodkami akademickimi i instytucjami naukowymi. Współpracujemy m.in. z Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Jesteśmy członkiem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, należymy do Klastra LifeScience Kraków.
 • Inwestujemy w tworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej, produkcyjnej i magazynowej.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.browin.pl, gdzie systematycznie dodajemy nowości produktowe i poszerzamy bazę wiedzy, m.in. o atrakcyjne przepisy kulinarne i porady.


Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez BROWIN

Poprzedni artykułDowiedz się jak możesz uzyskać grant dla swojego startupu
Następny artykułEIT Health DRIVE – zdobądź środki na program szkoleniowy dla startup’ów