Jak MedApp wspiera polską służbę zdrowia?

2449

Obecna sytuacja w polskiej służbie zdrowia wymusza szukania bardziej wydajnych narzędzi. Starzejące się społeczeństwo, postęp chorób cywilizacyjnych i ciągłe braki oraz problemy kadrowe napędzają chęć poszukiwań nowych rozwiązań.

Zbieżność problemów służby zdrowia oraz dynamiczny postęp technologii informatycznej, w tym sztucznej inteligencji sprawia, że opieka zdrowotna przechodzi obecnie znaczące zmiany. Jednym z ważniejszych postępów w ostatnim czasie jest połączenie telemedycyny z zaawansowanymi urządzeniami do zdalnej diagnostyki, co umożliwia świadczenie kompleksowej, długoterminowej opieki zdrowotnej. Jednym z aktorów tej ważnej i dynamicznej zmiany na arenie wsparcia medyków w podstawowej opiece zdrowotnej jest MedApp S.A. wraz ze swoim produktem CarnaLife System. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób, w jaki diagnozujemy i monitorujemy stan zdrowia pacjentów, dając im dostęp do nowoczesnej opieki medycznej. To rozwiązanie chmurowe do którego dostęp mają pracownicy placówki medycznej oraz jej pacjenci.

CarnaLife System

Aplikacja oferuje wyjątkowe możliwości łączenia konsultacji lekarskich z zaawansowaną diagnostyką. System jest wspierany przez ponad 15 rodzajów urządzeń umożliwiających zdalne pomiary, takie jak pulsoksymetr, elektrokardiograf (EKG), ciśnieniomierz, termometr, waga i wiele innych. Wyniki badań są ciągle monitorowane przez system, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) oraz analizę Big Data.
W przypadku wykrycia odchyleń od normy, system natychmiast informuje personel medyczny, który zapewnia opiekę nad pacjentem. Dzięki temu pacjent czuje się lepiej zaopiekowano i spokojniejszy, mając pewność, że jego stan jest śledzony przez profesjonalistów.

Jednak nie samą telemedycyną placówki POZ żyją. Oprócz tej ważnej funkcji, platforma służy do standardowej obsługi przychodni. Tę funkcjonalność nazywamy Cyfrowa Przychodnia. Umawianie wizyt, dodawanie leków czy tworzenie dokumentacji medycznej, integracja z platformą P1 to tylko niektóre z podstawowych funkcjonalności, jakie są niezbędne do prowadzenia przychodni. Ponad to, narzędzie do wideo konsultacji wraz z unikalnym mechanizmem nadzoru konsultacji sprawia, że wizyta przebiega sprawnie i bez obawy pominięcia żadnego jej etapu. Założeniem jest maksymalne wsparcie lekarza w procesie leczenia, zwłaszcza przewlekle chorych osób. Te wszystkie funkcjonalności sprawiają, że platforma umożliwia placówce medycznej zaopiekowanie się większą liczbą pacjentów oraz daje możliwość pozbycia się barier regionalizacji, dzięki czemu można świadczyć usługi zdrowotne na szerszą skalę. To nie tylko zwiększa efektywność placówki, ale także ułatwia dostęp pacjentów do opieki zdrowotnej nawet w tych regionach, gdzie lekarzy jest znacznie mniej. Wykorzystując zaawansowane technologie, aplikacja wprowadza nową jakość w procesie opieki medycznej, podnosząc poziom bezpieczeństwa i jakości usług dla pacjentów, a jego skuteczność i przydatność w diagnozowaniu pacjentów potwierdzona została certyfikatem wyrobu medycznego w klasie IIb.

Sztuczna inteligencja wspiera pracę lekarzy:

Wspomniany wyżej postęp technologiczny umożliwia opracowanie nowych narzędzi wsparcia dla medyków. Nie inaczej jest również z platformą CarnaLife System. Opracowane w MedApp S.A. algorytmy, nie tylko nadzorują proste wyniki badań tj. temperaturę, ciśnienie krwi czy pulsoksymetrię lecz wspierają lekarzy przy znacznie trudniejszych zadaniach jak np. analiza sygnału EKG. Każde badanie EKG, które spływa od pacjenta jest wstępnie opisane, a gdy algorytmy wykryją niebezpieczne arytmie, informują o tym lekarza. Wstępnie opisane badanie to oszczędność kilku do kilkunastu minut na każdym krótkim badaniu. Jeśli pacjentów jest wielu to oszczędności czasu mogą być liczone w godzinach.

Stały rozwój w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku 

Myśląc o dalszym rozwoju technologii medycznych, a w szczególności rozwoju medycyny cyfrowej najnowszej generacji asystującej lekarzom w placówkach POZ, w roku 2023 powołana została spółka MedApp AI oraz MedApp Clinics – sieć nowoczesnych klinik oferującą standardową i zdalną opiekę medyczną wspartą najnowszą technologią MedApp.   

Więcej informacji o naszych rozwiązaniach 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz śledzenia mediów społecznościowych. 

Jesteś zainteresowany produktami, usługami oraz ofertami współpracy, które oferuje MedApp? Wejdź na Platformę Współpracy Life Science Open Space i nawiąż bezpośredni kontakt!

Materiały do powyższego artykułu zostały dostarczone przez MedApp

Poprzedni artykułCele zrównoważonego rozwoju 2030 w praktyce – działania MDT w pigułce!
Następny artykułZielony Brunch z Ortheo3D