Kule nawadniające – niezbędne, praktyczne, efektowne

553
Źródło: BROWIN

Jak ostatnio się przekonaliśmy – Browin to nie tylko produkty i usługi związane z żywnością. Dzisiaj przedstawiamy wam coś, co może być gratką dla wielu pasjonatów ogrodnictwa. Poznajcie innowacyjny sposób nawadniania roślin. Zapraszamy do kolejnej publikacji w ramach Miesiąca Partnera Klastra w Maju!

Kiedy nadchodzi czas częstszych i dłuższych wyjazdów, kiedy udajemy się na urlop, więcej czasu zaczynamy spędzać na działce lub kursujemy między mieszkaniem a domkiem za miastem, warto odpowiednio zadbać o nasze domowe czy balkonowe rośliny. Zwłaszcza kiedy nie ma nikogo, kto podczas naszej nieobecności mógłby nas wyręczyć w podlewaniu. I tu z pomocą przychodzą nam kule nawadniające. Dzięki nim doniczkowe kwiaty i inne rośliny będą miały zapewnione właściwe nawodnienie przez dłuższy czas i po powrocie zastaniemy je w dobrej kondycji.

Kule nawadniające to także idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym w natłoku codziennych zajęć po prostu zdarza się zapomnieć o podlewaniu… A jeśli chcemy sobie ułatwić pielęgnację roślin i ograniczyć czas poświęcany na krążenie z konewką, to kule również staną się wymarzonym rozwiązaniem.

Dobrze jest mieć pod ręką kulę, a najlepiej kilka czy kilkanaście sztuk – zależnie od liczby naszych roślin doniczkowych i ilości wody, jakiej potrzebują. Istotne jest też to, by kule te były odpowiednio dobrane pod względem pojemności i by były bezpieczne – zwłaszcza kiedy w domu są małe dzieci, a także koty czy psy, wykazujące „botaniczne” zainteresowania. Ważne jest również to, by kule nawadniające były użyteczne i efektywnie spełniały swoją rolę. Kule mają być także ładne i mają pasować do wystroju danego wnętrza, do doniczki i rośliny. W Browinie doskonale to wiemy – i dlatego nasze kule nawadniające marki Bioogród dają spore możliwości wyboru, zarówno pod względem wielkości, koloru, jak i transparentności materiału, z którego są wykonane.

Gama kul jest ciągle wzbogacana o nowe rozwiązania i gorąco zachęcamy, by zaglądać na naszą stronę www i sprawdzać, co nowego „słychać” w rodzinie produktów nawadniających. Nasze kule są nietłukące, bezpieczne, pojemne (400 ml), estetyczne, dobrej jakości, a przy wszystkich swoich zaletach, także atrakcyjne cenowo. Możemy wybierać: zielone, białe, czarne lub bursztynowe. Wolimy nieprzezroczyste, matowe, czy raczej bardziej półprzezroczyste, przezroczyste – proszę bardzo, do wyboru, do koloru! Chcemy, by kula „wtopiła się” w zieleń naszych roślin, czy też bardziej odpowiada nam kula kontrastowo wyróżniająca się barwą, albo pasująca do koloru doniczki czy innych dodatków, jakie mamy w pomieszczeniu, na balkonie czy tarasie? Nasza oferta uwzględnia takie potrzeby – a kolejne nowości coraz bliżej… Możemy nabyć 2 lub 4 kule, a jeśli przyda się więcej, to wystarczy nabyć kilka opakowań. Dodajmy, że kule mogą być także użyte do dozowania płynnych odżywek, a nieprzezroczyste, zwłaszcza czarne – także do okresowego nawożenia roślin.

To także dobry pomysł na prezent dla kogoś z rodziny, znajomych czy przyjaciół – zwłaszcza tych, z którymi lubimy wyjeżdżać 😉

Asortyment dostępny na: https://browin.pl/sklep/dom-i-ogrod/nawadnianie

Kule nawadniające niestety jeszcze nie mówią (ale już nad tym pracujemy ;)), więc same nie podsumują swoich zalet, nawet w dużym skrócie. Zróbmy to zatem za nie:

  • Kule nawadniające idealnie sprawdzą się podczas pielęgnacji kwiatów i roślin doniczkowych
    w domu, na trasie i balkonie, zapewniając ciągłe i odpowiednie nawilżenie ziemi. Mogą być także przydatne do pielęgnacji sadzonek czy tych roślin w ogrodzie, które wymagają dodatkowego bądź stałego nawadniania.
  • Doskonałe rozwiązanie na czas wyjazdów – kule świetnie sprawdzą się podczas dłuższej nieobecności w domu lub u osób często zapominających o podlewaniu swoich roślin.
  • Polski produkt wysokiej jakości – kule wykonane są z nietłukącego się, przezroczystego tworzywa. Mogą być bezpiecznie stosowane w domach, w których przebywają dzieci i zwierzęta. 
  • Proste w użyciu – wystarczy zrobić dziurkę w ziemi (np. patyczkiem lub ołówkiem) i umieść w niej napełniony wodą dozownik. Od tej chwili woda samoczynnie będzie się stopniowo uwalniać ze zbiornika.
  • Praktyczna pojemność każdej kuli (aż 400 ml) pozwala na utrzymanie optymalnej wilgotności ziemi. W zależności od wielkości doniczki, rodzaju rośliny, podłoża i warunków pogodowych (ew. mikroklimatu), zaleca się użycie jednej, dwóch lub większej liczby kul. 

Pełna kula wystarcza średnio na nawodnienie ziemi na okres nawet do dwóch tygodni. W przypadku większych roślin i doniczek oraz suchego, ciepłego powietrza (np. nad kaloryferem w zimie), rekomendujemy użycie co najmniej dwóch kul nawadniających.

Wybierając kule marki Bioogród, wyprodukowane przez Browin, wspierasz polską gospodarkę.

Zanim spakujesz walizki i zamkniesz mieszkanie na czas wyjazdu, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku – oczywiście z kulami nawadniającymi w roli głównej!

Materiały do powyższego artykułu zostały dostarczone przez BROWIN

Poprzedni artykułKatarek i HelpMedi – „Jak przywracamy swobodny oddech polskim rodzinom i wspieramy ich zdrowie?”
Następny artykułKLSK Summit, czyli Ogólne Zgromadzenie Partnerów Klastra LifeScience Kraków