Poznaj ofertę Centrum Badań Klinicznych JCI

1909

Centrum Badań Klinicznych JCI (CBK JCI) znajduje się na terenie Life Science Parku w Krakowie. Jest to jedna z działalności Jagiellońskiego Centrum Innowacji, która powołana została w 2016 roku. Od tego czasu misją CBK JCI jest wspieranie nauki i postępu w dziedzinie Life Science oraz najwyższa jakość w realizowaniu badań klinicznych i projektów badawczych ze szczególną dbałością o dobro Pacjenta. Jest to doskonałe miejsce do współpracy przy projektach badań klinicznych dla lekarzy różnych specjalności.

Szeroki zakres współpracy

Zasady współpracy z Głównym Badaczem i Współbadaczami ustalane są indywidualnie w oparciu o konkretny protokół badania klinicznego. Od samego początku współpracy oferujemy wsparcie w procesie projektowania i monitorowania konkretnego badania klinicznego. Dlatego też nasz zespół składa się z profesjonalnego personelu w tym:

 • Koordynatorów przejmujących całą administrację projektu, w tym uzupełnienie CRF
 • Pielęgniarki (pobieranie i wysyłka krwi, podawanie badanego leku)
 • Rejestratorki (umawianie wizyt, przypominanie o wizytach)
 • Farmaceutę (zarządzanie i rozliczanie badanych produktów leczniczych i wyrobów medycznych, codzienne monitorowanie warunków przechowywania podwójnym systemem elektronicznym, możliwość odtworzenia / zapisania elektronicznych rekordów temperatury z długich okresów)

Co więcej, naszym Klientom oferujemy pomoc przy negocjacjach warunków prawnych i biznesowych z CRO oraz Sponsorem. Dodatkowym atutem współpracy z nami jest prowadzenie (w ramach uprawnień związanych z delegowaną funkcją) i przechowywanie niezbędnej dokumentacji medycznej.

Nasze specjalizacje

Centrum Badań Klinicznych JCI ukierunkowane jest na prowadzenie badań klinicznych I, II, III oraz IV fazy szczególnie w zakresie:

 • alergologii
 • angiologii
 • dermatologii
 • ginekologii
 • immunologii
 • kardiologii
 • neurologii
 • onkologii
 • reumatologii

Aktualnie prowadzimy 71 badań na rożnym etapie realizacji!

Co oferujemy?

Nasza jednostka badawcza zorganizowana jest w oparciu o przygotowane procedury operacyjne (SOPs). Posiadamy własną Pracownię Obrazowania (CT, MRI, USG) i Densytometrii. Posiadamy także Zakład Inżynierii Genetycznej, który umożliwia prowadzenie badań klinicznych, zakładających podawanie badanego produktu leczniczego mającego status GMM zaliczonych do kategorii zagrożenia I lub II. Dysponujemy także w pełni wyposażonymi, nowoczesnymi gabinetami lekarskimi, salą łóżkową, archiwum dokumentacji medycznej, a także magazynem leków.

Największymi atutami naszego magazynu leków są: podwójna linia zabezpieczania energetycznego, dodatkowe zabezpieczanie generatora oraz zamykane lodówki z podwójną kontrolą temperatury w każdym urządzeniu i zamrażarce (do -70oC). Warto wspomnieć, że magazyn jest zabezpieczony alarmem, który powiadamia o awarii prądu lub spadku temperatur w lodówkach Zespół Badawczy. Dużym udogodnieniem dla naszych Klientów są sale szkoleniowe, które możemy udostępnić na spotkania, a nawet konferencje. Największa z sal ma układ kinowy i można w niej pomieścić 96 osób.  

Centrum Badań Klinicznych JCI oferuje także badania z zakresu diagnostyki obrazowania w tym: rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, USG i densytometrię. Badania wykonywane są odpłatnie po wcześniejszej rejestracji Pacjenta.

Aby wizyta w naszej placówce była jak najbardziej komfortowa zadbaliśmy o różne sposoby odbioru wyników badań i obecnie oferujemy:

 • Odbiór osobisty lub przez osobę upoważnioną
 • Przesłanie wyników na wskazany adres mailowy
 • Przesłanie wyników na wskazany adres pocztowy
 • Przesłanie wyników poprzez platformę MedTransfer

Więcej na ten temat oraz na temat różnego rodzaju badań, które wykonujemy piszemy systematycznie na naszym blogu. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz pozostania z nami w kontakcie poprzez media społecznościowe (Facebook i LinkedIn).

Dogodna lokalizacja

Jak już wspomnieliśmy Centrum Badań Klinicznych JCI znajduje się na terenie Life Science Parku gdzie bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Dlatego też nasz budynek jest pod stałym nadzorem firmy ochroniarskiej (24 h / 7dni w tygodniu), a wszystkie pomieszczenia zabezpieczone są kodem dostępu weryfikowanym na podstawie linii papilarnych upoważnionych osób. Ponadto, w budynku zamieszczony jest stały video monitoring.

Life Science Park znajduje się w południowo-zachodniej części Krakowa, w sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, z dogodnym połączeniem z centrum i obwodnicą miasta oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice.

Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez Jagiellońskie Centrum Innowacji

Poprzedni artykuł20 000 euro na rozwój produktów i usług! – dołącz do programu Attract2Invest
Następny artykułWakacyjne Śniadanie na Kazimierzu – zjedzmy razem!