Caress Flow – innowacyjna metoda leczenia, poprawiająca jakość życia kobiet

759

W ramach projektu Miesiąc Partnera Klastra, którego Parterem w czerwcu jest GIN-Medical, zapraszamy do lektury artykułu, w którym prezentujemy Caress flow – metodę leczenia schorzeń uroginekologicznych wykorzystującą połączenie wysoce skoncentrowanego tlenu i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego.


Caress Flow jest innowacyjną metodą leczenia schorzeń uroginekologicznych opracowaną i opatentowaną we Włoszech i stosowaną aktualnie w wielu krajach na świecie.

Jest wynikiem kilkuletniej pracy badawczej zespołu lekarzy. Badania naukowe (dostępne pod LINKIEM) potwierdziły bardzo dobre efekty, wpływając tym samym na poprawę jakości życia wielu kobiet na świecie.

Schorzenia, w przypadku których terapia Caress Flow bardzo dobrze się sprawdza, dotykają kobiety w różnym okresie życia, a są to:
➢ atrofia pochwy i sromu;
➢ nawracające grzybice pochwy oraz nawracające infekcji bakteryjne;
➢ westibulodynia
➢ zapalenie cewki moczowej;
➢ nietrzymanie moczu;
➢ liszaj twardzinowy.

W ośrodkach referencyjnych opracowywane są nowe procedury terapeutyczne, gdyż badania dowodzą, że lista schorzeń, które mogą być objęte terapią Caress Flow jest dłuższa: m. in. trudno gojące się rany, blizny poporodowe.

Kilka słów o metodzie.

Terapia jest naturalna i bezbolesna. Wykorzystuje połączenie wysoce skoncentrowanego tlenu i niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego. Tlen molekularny reaktywuje mikrokrążenie, wspomaga regenerację tkanek, stymuluje odnawianie się tkanek poprzez poprawę ich odżywienia i elastyczności, działa bakteriobójczo.

Kwas hialuronowy ma silne fizjologiczne działanie nawilżające, pozwala zachować naprężenie, plastyczność i kształt komórek.

Pacjentki cenią sobie szczególnie:

➢ bezpieczeństwo – brak przeciwskazań oraz skutków ubocznych;
➢ skuteczność – widoczne rezultaty już od 1 sesji;
➢ długotrwały efekt;
➢ krótki czas sesji – około 15 minut
➢ brak okresu rekonwalescencji – pacjentka może od razu wrócic do codziennych
aktywności.

Cykl terapeutyczny składa się z 5 zabiegów wykonywanych w gabinecie lekarskim w odstępach dwutygodniowych ( lub innych, w zależności od zaleceń lekarza).

Dzięki współpracy z firmą Caress Flow Ltd. terapia jest już dostępna w Polsce w wybranych klinikach i poradniach ginekologicznych.

Więcej informacji oraz lista klinik dostępna na naszej stronie: https://ginmedical.pl/caress-flow/

Poprzedni artykułSmart Health w Małopolsce: rezultaty warsztatów oraz programy priorytetowe – Roundtable no.4
Następny artykułBiotransformacja! – sympozjum na UR już w czerwcu