Celowana probiotykoterapia w oparciu o badanie mikroflory jelit

1432
Laktoferyna

Jelita to jeden z kluczowych organów w organizmie człowieka. Ich prawidłowe działanie zależy od mikroorganizmów, które je zasiedlają. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawienie funkcjonowania jelit jest terapia probiotykami. Probiotyki to wyselekcjonowane szczepy bakterii lub drożdży, które wprowadzone do przewodu pokarmowego mogą pozytywnie wpłynąć na odzyskanie równowagi mikrobioty jelitowej. Jednak każdy szczep ma swoją charakterystykę oddziaływania, i aby uzyskać optymalny efekt terapeutyczny, musi być dobrany do aktualnego stanu pacjenta. Przykładowo, jedne szczepy stymulują odporność i stosuje się je przy częstych infekcjach, a inne wyciszają reakcję układu immunologicznego i zaleca się je przy nadwrażliwościach. Badania Valida – Mikroflora jelitowa i Valida – Bilans jelitowy pozwalają na optymalny dobór szczepów probiotycznych. Na podstawie próbki kału analizowany jest skład bakteryjny jelit, obecność drożdży, pleśni i pasożytów, a także kluczowe markery zapalne i metaboliczne. Na podstawie wywiadu analizowany jest ogólny stan zdrowia pacjenta oraz przyjmowane leki. Wynik badania obejmuje ilościowy i jakościowy opis poszczególnych parametrów, a także szczegółowe zalecenia do co zastosowania celowanych probiotyków.

Dobór terapii na podstawie szczegółowej diagnostyki jest jednym z najefektywniejszych sposobów pracy z pacjentem. Badania Valida – Mikroflora jelitowa i Valida – Bilans jelitowy pozwalają precyzyjnie oznaczyć najważniejsze parametry związane z jelitami i metabolizmem. W znaczący sposób ułatwiają rozpoznanie dolegliwości oraz dobór właściwych szczepów probiotycznych, dostosowanych do aktualnego stanu pacjenta.
Zapraszamy do współpracy lekarzy, dietetyków i innych specjalistów oraz ośrodki medyczne, które są zainteresowane kompleksowym i efektywnym podejściem do pacjenta. Zapewniamy wsparcie merytoryczne, marketingowe oraz szkolenia i webinary tematyczne. Chętnie nawiążemy też współpracę z naukowcami lub ośrodkami, które chciałby pogłębić swoją wiedzę i opublikować prace w zakresie mikroflory jelitowej, na podstawie wyników badań, które prowadzimy.

Prezenter:
Artur Papp
4Active

Założyciel i właściciel firmy 4Active (diagnostyka medyczna i przemysłowa, dystrybucja IT, od 2004 r), menadżer, konsultant, kierownik projektów w ComArch S.A. (1997-2004). Członek i Przewodniczący Rady Fundacji Wena (od 2013 r). Wykształcenie: Telekomunikacja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Firma 4Active działa w branży diagnostyki medycznej od 2007 r. Początkowo ukierunkowana na badanie nadwrażliwości pokarmowej IgG zależnej. Z czasem zakres został rozszerzony o specjalistyczną diagnostykę jelit, medyczną diagnostykę wysyłkową oraz suplementację specjalizowanymi szczepami probiotycznymi. Firma oferuje również testy pozwalające wykrywać alergeny w pożywieniu i na liniach produkcyjnych.

Poprzedni artykułOd cząsteczki do apteczki – czyli o długiej drodze produktu leczniczego
Następny artykułResearch & Innovation Forum. Kultura innowacji, kultura jutra