Druk 3D, możliwości zastosowań w obszarze medycyny – Warsztaty SIG

1443

9 września o godz. 16:00, w Life Science Park, przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie odbędzie się spotkanie połączone z warsztatami z druku 3D – możliwości zastosowań w obszarze medycyny. Zapraszamy do udziału!

Celem spotkania jest przedstawienie studium przypadków zastosowania druku 3D w medycynie ze szczególnym uwzględnieniem certyfikacji.

Studium przypadku zostanie zaprezentowane przez Pana Pawła Ozgę – przedstawiciela Fundacji e-Nable Polska. Tytuł prelekcji to „Segmentacja obrazowania medycznego młodych pacjentów”. Przedstawione zostaną zagadnienia występujące podczas obrazowania medycznego dzieci na rzecz segmentacji oraz wydruku. Nie zabraknie informacji – co należy zrobić jeżeli wiek oraz stan pacjenta uniemożliwia przeprowadzenie badań wskazanych do użytku na rzecz segmentacji lub takowe badania stanowią zbyt duże ryzyko dla jego zdrowia i życia.

W trakcie warsztatów zostanie opracowany program wsparcia przedsiębiorców realizujących innowacyjne projekty rozwojowe i przedsięwzięcia biznesowe w obszarze zastosowania technologii 3DTP w medycynie.

Elementem programu będą działania planowanego przez Klaster we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim przedsięwzięcia: „Digital Innovation Hub” i „Centrum Symulacji Medycznych„, „Centrum Nowych Metod Obliczeniowych w Diagnostyce i Medycynie Spersonalizowanej” oraz realizowanego we współpracy z Regionem Małopolski programu współpracy w ramach międzynarodowych konsorcjów projektowych, w tym w ramach projektów pilotażowych i demonstracyjnych Inicjatywy Awangarda.

Program spotkania:

  1. Studium przypadków
  2. Część warsztatowa:
    • KRK Digital Health – przedstawienie założeń i projektów w ramach programu Klastra, w tym rola i korzyści partnerów 
    • Jakie wyzwania, potrzeby i możliwości zastosowania technologii 3DTP są w medycynie? Prezentacje ekspertów i dyskusja
    • Jaki model biznesowy, jaki model współpracy: cele i korzyści sektora nauki, opieki zdrowotnej, przedsiębiorstw, pacjentów? Dyskusja 
    • Wnioski i plan działania, w tym rekomendacje do projektu, którego celem jest stworzenie i rozwinięcie Digital Innovation Hub w ramach programu Ministra „Przemysł 4.0”.

Do udziału w warsztatach zapraszamy wyłącznie przedstawicieli instytucji zajmujących się w praktyce rozwojem i/lub wdrażaniem technologii 3DTP w obszarze medycyny – naukowców, lekarzy, przedsiębiorców.

Warsztaty poprowadzi Kazimierz Murzyn, Dyrektor Zarządzający Fundacji Klaster LifeScience Kraków.

Prezentacje i studia przypadków zostaną przedstawione przez zaproszonych Ekspertów.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem: FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się

Spotkanie organizowane jest przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Zajrzyj na BLOG Klastra!

#LSOS19

Poprzedni artykułGenetyka sądowa zwierząt
Następny artykułWina Uniwersytetu Rolniczego zdobyły nagrody!