Sektor opieki zdrowotnej, a kryzys wywołany COVID-19 – Poznaj wnioski płynące z podjętych działań

119
Źródło: Adobe Stock, autor: blacksalmon

W ostatnich trzech latach od wybuchu pandemii SARS-CoV-2, organizacje Klastrowe podjęły szereg działań mających na celu wsparcie szpitali oraz dostaw sprzętu związanego z ochroną zdrowia. Jedną z akcji jakie Klaster LifeScience organizował w Polsce był program Corona Ninjas, w ramach którego przeprowadzono akcję fundraisingową dostarczając do szpitali sprzęt i wsparcie warte setki tysięcy złotych, a także organizując dyskusje z ekspertami i wspomagając edukację na temat szczepień ochronnych.

Nadchodzące spotkane organizowane przez ECCP – EU Clusters Talks pozwoli przyjrzeć się wnioskom płynącym z akcji organizowanych przez Klastry w Europie w czasie trwania pandemii COVID-19.

Jednym z pytań jakie zadają sobie organizatorzy wydarzenia, jest kwestia gotowości na przyszły kryzys oraz możliwości europejskich Klastrów i firm z branży opieki zdrowotnej. Nadchodzące spotkanie będzie okazją do podsumowania zdobytego przez Klastry doświadczenia oraz opracowaniu działań związanych z ryzykiem wystąpienia podobnych kryzysów w Europie.

Spotkanie odbędzie się w dniu 6 lipca o godz. 10:00 w języku angielskim. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Pośród licznych eksportów spotkanie poprowadzi Hubert Gambs, Deputy Director-General of Directorate-General for Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs (DG GROW) and Head of the Task Force for the industrial scale up of COVID-19 vaccines and therapeutics, European Commission.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu spotkania dostępne na stronie www.clustercollaboration.eu

Poprzedni artykułComarch Healthcare – regionalny potentat IT w branży medycznej – Spotkanie na żywo w Krakowie
Następny artykułLaboratorium Chromatografii i Spektrometrii Mas Jagiellońskiego Centrum Innowacji