Wyzwanie dla startupów medycznych związanych z obszarami pediatrii, ginekologii i położnictwa!

731

III Edycja Mother and Child Startup Challenge to kolejna odsłona jednej z pierwszych w swoim rodzaju wyjątkowej inicjatywy na rzecz zwiększania udziału nowoczesnych rozwiązań w pediatrii i ginekologii w polskim szpitalnictwie.

Konkurs Mother and Child Startup Challenge jest skierowany do startupów tworzących innowacyjne rozwiązania w obszarze opieki zdrowotnej nad kobietami i dziećmi. Konkurs promuje współpracę między startupami a placówkami medycznymi, otwierając drzwi do nowoczesnych technologii w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia w obszarze pediatrii oraz zdrowia kobiet. 

Rekrutacja do konkursu rozpoczęła się 14 maja 2024 roku. To doskonała okazja, aby Twoje innowacyjne rozwiązanie stało się częścią przyszłości opieki zdrowotnej. Poszukiwane są projekty na wczesnym etapie rozwoju (TRL ≤ 7)

W ramach Mother and Child Startup Challenge innowatorzy mają szansę wygrać pilotaż innowacyjnego produktu w Instytucie Matki i Dziecka oraz w szpitalach współorganizujących konkurs. Dodatkowo startup, który zwycięży otrzymuje wsparcie mentorów i ekspertów, którzy pomagają udoskonalać projekt.

Tematyka konkursu obejmuje:

  • Pediatrię, ginekologię i położnictwo,
  • Profilaktykę i badania przesiewowe,
  • Edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów,
  • Zarządzanie procesami i dokumentacją ,
  • Technologie laboratoryjne i biotechnologię ,
  • Rozwiązania wspierające organizację pracy szpitala.

Projekty można przesyłać do 23 czerwca 2024 roku. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie Mother and Child Startup Challenge.

Partnerem Wspierającym wydarzenia jest Klaster LifeScience Kraków.

Poprzedni artykułEksperci o bezpieczeństwie i przyszłości opieki zdrowotnej – relacja ze spotkania EIT Health Morning Health Talks
Następny artykułWykorzystanie spektroskopii ramanowskiej i skaningowej mikroskopii elektronowej jako użytecznego narzędzia w badaniach farmaceutycznych i kosmetycznych