Modele biznesowe w dynamicznym otoczeniu

1359

Moduł pierwszy Akademii LifeScience Startup dotyczy ponownie modeli biznesowych, ale tym razem temat projektowania firmy na bazie innowacyjnego pomysłu, poznamy z perspektywy dynamicznie zmieniającego się otoczenia.

Wtorek, 28 września 2021, online, od 16:00 do 20:00. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązuje rejestracja

Podstawą sukcesu każdego biznesu jest jego dobrze dopracowany model, pełniący funkcję niejako fundamentu. Jednak metoda planowania, oparta na Business Model Canvas ma istotną wadę: jest statyczna. Chociaż ważne jest, aby fundament był trwały, to jednak nie uwzględniając dynamiki zjawisk wpływajacych na zaplanowany sukces, narażamy realizację swojej idei biznesu co najmniej na problemy, a w zasadzie to na porażkę.

Nadchodzące spotkanie pomoże w zrozumieniu i zastosowaniu modelu biznesowego w kontekście dynamicznie zmieniającego się środowiska. W oparciu o znaną meetodę BMC, pokażemy jak systematyzować i oceniać składowe biznesu oraz, jak zastosować narzędzia i metody myślenia systemowego do oceny ich zachowania w modelowej idei biznesu. Pokażemy też, jak weryfikować swoje idee, pomysł lub plan na biznes z perspektywy szybko zmieniającego się otoczenia.

Myślisz o założeniu swojej pierwszej firmy? Nie przegap pierwszego z warsztatów Akademii LifeScience Startup!

Po zakończeniu warsztatów uczestnicy bedą:

  • Lepiej rozumieć cele i potrzebę stosowania idei modelu biznesowego w kontekście dynamicznie zmieniającego się środowiska.
  • Rozróżniać dynamiczne i statyczne składowe modelu biznesowego i rozumieć ich znaczenie w odniesieniu do własnej idei biznesu.
  • Znać możliwości stosowania narzędzi i metod myślenia systemowego do oceny idei biznesowej. 
  • Potrafić weryfikować elementy swojej idei biznesowej z perspektywy szybko zmieniającego się otoczenia. 

Szkolenie jest dla Ciebie jeśli:

  • Chcesz przekształcić swoje pomysły w dobrze funkcjonującą firmę
  • Chcesz dowiedzieć się czym jest model i jakie przynosi korzyści
  • Chcesz przygotować model biznesowy w oparciu o swój pomysł
  • Chcesz poznac i nauczyć się wykorzystywać Business Model Canvas 
  • Chcesz nauczyć się rozróżniać dynamiczne i statyczne składowe modelu biznesowego
  • Chcesz poznać narzędzia i metody myślenia systemowego do oceny idei biznesowej

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszego Eksperta, wykorzystaj możliwość bezpośredniego zadawania pytań!

Ekspertem tematu jest Kazimierz Murzyn  – Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego. Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza. Członek Komitetu Biotechnologii PAN. Jest animatorem współpracy w ramach klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz transferem wiedzy i technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia. Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami. Ekspert w dziedzinie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się.

Warsztaty „Modele biznesowe w dynamicznym otoczeniuodbędą się 28 września w godzinach od 16:00 do 20:00. Akademia LifeScience Startup prowadzona jest w całości online, za pośrednictwem platformy Zoom. Zapraszamy do rejestracji. Wydarzenie jest bezpłatne.

Zapisz się

Na wszystkie wydarzenia dostępny jest ten sam formularz rejestracyjny. wystarczy zarejestrować się raz. Zainteresowani uczestnicy otrzymają certyfikaty będące potwierdzeniem nabytej wiedzy.

Wszystkie wydarzenia znajdziecie na stronie głównej www.lifescience.pl


Akademia LifeScience StartUp organizowana jest przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

NASTĘPNY WARSZTAT:

Poprzedni artykułFinansowanie rozwoju, czyli jak pozyskać fundusze na start i kolejne etapy rozwoju biznesu
Następny artykułDobry materiał na life science