Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem – dołącz do hackathonu #EITHealth I-Days

739

Masz doświadczenia z pobytu w szpitalu? Ktoś z Twoich bliskich musiał skorzystać z tej formy leczenia? A może zwyczajnie zdajesz sobie sprawę z tego, że pobyt w szpitalu niekoniecznie jest miłym i pozytywnym doświadczeniem?

Teraz masz możliwość, choć trochę, zredukować złe wspomnienia pacjentów i pomóc personelowi szpitali! Dołącz do Hackathonu #EITHealth I-Days!

Pacjenci podejmujący leczenie w placówkach opieki medycznej – szpitalach, przychodniach, sanatoriach – muszą przejść wieloetapowy proces, rozpoczynający się od przyjęcia, poprzez leczenie, do wypisania. W każdym pojedynczym wypadku, całe doświadczenie, jakie pacjent przeżywa, ma charakter niechcianego epizodu, którego nie można było uniknąć. Jeszcze przed jego rozpoczęciem, zarówno pacjenta, jak i jego najbliższych rodzi się co najmniej obawa, jeżeli nie strach.

Można przyjąć, że każdy taki niechciany epizod zaczyna się nieprzyjemnie. Potem następuje ciąg zaplanowanych i przypadkowych zdarzeń, standardowych i niestandardowych procedur, kontaktów i innych sytuacji, które mają miejsce w nowym, obcym i pełnym negatywnych konotacji otoczeniu. Tylko część tych zdarzeń jest bezpośrednio związana z leczeniem, ale wszystko, czego doświadcza pacjent ma wpływ na jego zdrowie i na jakość jego życia.

Hackathon pn. „Spraw, aby pobyt w szpitalu był lepszym doświadczeniem”, organizowany jest przez LifeScience Krakow EIT Health Hub. Ma na celu zaproponowanie rozwiązań dla kilka z wielu problemów negatywnie wpływających na doświadczenie i złe wspomnienia Pacjenta z pobytu w szpitalu. Do udziału w hackathonie zapraszamy zarówno gotowe zespoły, składające się z max 6 osób, jak również osoby indywidualne, z których stworzone zostaną kolejne zespoły uczestników.

Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy I-Days 2022, której pomysłodawcą jest EITHealth. Informacje o programie dostępne są na stronie www.eithealth.eu/programmes/i-days/. Kraków, I-Days 2022 odbędzie się w dwóch etapach: 25-26 pażdziernika (online – prezentacja wyzwań i praktyczne narzędzia – szkolenie z design thinking i pitchingu) oraz 8-9 listopada (na żywo – praca nad rozwiązaniami oraz ich prezentacja).

Poznaj szczegóły oraz zarejestruj się!

Działanie realizowane jest w ramach programu EIT Health i-Days i jest skoordynowane w przekroju wszystkich Hubów w EU (EIT Health + Innostars). Adresatami działania są studenci różnych kierunków studiów. 

Poprzedni artykułJak skutecznie prezentować swoją ofertę? – VI edycja warsztatów dla MŚP z Małopolski
Następny artykułZastosowanie AI w diagnostyce medycznej