Nowa „konstytucja internetu”? – poznajmy Akt o usługach cyfrowych

3850

Na nadchodzącym czwartkowym Śniadaniu gościć będziemy Kancelarię Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy –  jedną z wiodących kancelarii prawnych działających na rynku polskim.

Specjalizuje się ona przede wszystkim w takich dziedzinach jak: prawo własności intelektualnej, prawo farmaceutyczne, prawo konkurencji, TMT (technologie media telekomunikacja), IT (prawo informatyczne), prawo reklamy i promocji, obsługa korporacyjna przedsiębiorstw, nieruchomości, zamówienia publiczne.

W lutym 2024 r. zacznie obowiązywać nowe unijne rozporządzenie: Akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act). Już teraz nazywany jest nową „konstytucją Internetu”.

Na przedsiębiorców działających w branży internetowej i świadczących usługi pośrednie (np. hosting), nałożone zostaną nowe obowiązki, które mają na celu wzmocnienie przejrzystości Internetu i bezpieczeństwa użytkowników. Obowiązki te dotyczyć będą nie tylko dużych platform internetowych, ale także, choć w mniejszym stopniu, małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży internetowej.

Akt o usługach cyfrowych wprowadza szczegółową regulację dotyczącą m. in. moderowania treści w Internecie, ochrony małoletnich w Internecie, reklamy targowanej, interfejsów internetowych, a także bezpieczeństwa użytkowników platform sprzedażowych.

O szczegółach opowie nam mec. Arkadiusz Baran –  Adwokat, Counsel w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Przygotujcie kawę i rogalik 🙂

Nadchodzące spotkanie odbędzie się online: na nowej Platformie Współpracy Partnerów Klastra oraz jak dotychczas, za pośrednictwem Zoom’a. Osoby, które już posiadają konto na Platformie Współpracy będą mogły dołączyć bezpośrednio do spotkania bez uprzedniej rejestracji. Wszystkich, którzy jeszcze konta nie założyli – serdecznie do tego zachęcamy! [https://lsos.lifescience.pl/]

Serdecznie zapraszamy z kawą i rogalikiem 😊


Temat: Nowa „konstytucja internetu”? – poznajmy Akt o usługach cyfrowych
Data: Czwartek, 1 grudnia 2022, godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online

Poprzedni artykułCztery dni innowacji w kontekście walki z rakiem – zakończyliśmy Life Science Open Space 2022
Następny artykułDlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach Bio Japan 2022