Dlaczego warto korzystać z ProBio Małopolska? – nasi uczestnicy na targach Bio Japan 2022

570

Bio Japan 2022 to znane wydarzenie, które co roku ułatwia interakcję między japońskimi i globalnymi firmami/organizacjami oraz daje szansę na nawiązywanie nowych możliwości współpracy. Zapraszamy zapoznania się z krótkimi relacjami przekazanami nam przez 5 firm, które w ramach projektu ProBio Małopolska, odwiedziły Japonię, aby nawiązać nowe kontakty biznesowe i podtrzymać już istniejące.

Farmabol
Dużo oczekiwaliśmy po tych targach i partneringu. Targi oraz związane z nimi prezentacje w formie wykładów (niestety większość w języku japońskim) przeznaczone były dla szerokiej branży farmaceutyczno – biotechnologicznej. Po okresie pandemii i unikaniu spotkań biznesowych twarzą w twarz było to dobre miejsce do nawiązania nowych kontaktów oraz podtrzymania obecnych. Dwa lata temu rozmawialiśmy o współpracy z jedną firm japońskich. Dzięki temu wyjazdowi udało się nam spotkać i omówić szczegóły możliwej reaktywowanej współpracy biznesowej. Tak jak na wszystkich konferencjach BIO idea i koncept partneringu sprawdza się gdyż podczas 15 – minutowego spotkania można stworzyć podwaliny pod kolejne spotkania i przyszłą współpracę.

Terra Seed
Na wydarzeniu Bio Japan 2022 udało nam się nawiązać sporo kontaktów międzynarodowych zarówno z jednostkami badawczymi w sferze Biotechnologii jak i organizacjami pośredniczącymi zarówno w dystrybucji sprzętu medycznego jak i patentowaniu urządzeń medycznych na rynku Japońskim, co w przyszłości może się bardzo przydać niektórym Spółkom, wchodzącym w skład naszego portfela inwestycyjnego.

BASSO
,,Przetwórcy jaj w mieście przyszłości”
PPRS. BASSO Sp. z o.o. jako przetwórca jaj i producent płynnych i proszkowych przetworów jajowych ma silną pozycję na rynku krajowym. Obecnie pracujemy nad ekspansją zagraniczną, zaś rynek japoński z racji ogromnego popytu na tę gamę produktów jest swoistym El Dorado dla każdej firmy w branży przetwórstwa jajecznego. Japonia jest ogromnym rynkiem, który każdego roku importuje z zagranicy powyżej 10.000 ton Albuminy -odcukrzonego białka w proszku. Jest to wysokojakościowy produkt, którego otrzymanie wymaga zaawansowanej wiedzy z dziedzin przetwórstwa żywności. Ma on szerokie zastosowanie w kuchni japońskiej jako dodatek do wędlin, surimi a także makaronów typu ramen/udon. Bardzo ważną cechą, oprócz funkcjonalności produktu, są również jego właściwości odżywcze, oraz skład bogaty w łatwo przyswajalne mikroelementy i składniki pokarmowe.

Nasza firma, wykorzystując nabytą wiedzę oraz nowoczesną technologię, jest w stanie konkurować z dostawcami z całego świata, oferując wysokiej jakości produkty, które mają cechy żywności funkcjonalnej. Obecnie we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pracujemy nad produktami wzbogaconymi o mikroelementy: potas, magnez, wapń. Dodatkowo pracujemy nad optymalizacją procesów fermentacyjnych oraz wprowadzamy innowacyjną metodę nietermicznej wstępnej pasteryzacji przy wykorzystaniu ultradźwięków.
Odwiedzając targi BIO Japan 2022 nawiązaliśmy kontakty z firmami oferującymi najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny (posiadamy własne laboratorium), a także urządzenia oparte na wykorzystaniu ultradźwięków.

Odbyliśmy rozmowy z dwoma firmami specjalizującymi się w badaniu i optymalizacji procesów fermentacji na skalę przemysłową. Dodatkowo nawiązaliśmy kontakt z japońskimi producentami żywności funkcjonalnej. Osobną kategorią kontaktów biznesowych były agencje zajmujące się kooperacją firm przemysłowych z Japonii i Unii Europejskiej, a także networkingiem firm z branży Life Science. W naszej opinii kontakty nawiązane na ww. targach powinny zaowocować nawiązaniem wzajemnie korzystnej współpracy biznesowej i zaistnieniu naszej firmy na rynku japońskim. Prywatnie Japonia zrobiła na nas ogromne wrażenie. Skala postępu i organizacji społecznej jest zdumiewająca i bez porównania z jakimkolwiek innym krajem na świecie.

Real Research
Firma Real Research po raz kolejny wzięła udział w konferencji BioJapan. Uczestnictwo w licznych spotkaniach  na BioJapan jest podstawowym źródłem kontaktów biznesowych dla Real Research na rynku Azjatyckim. Firma przedstawiła na konferencji swoją aktualną ofertę dotyczącą hodowli komórkowych w warunkach trójwymiarowych.

WARMIE
Wyjazd na targi medyczne BioJapan 2022 dał nam możliwość poszerzenia wiedzy na temat nowoczesnych technologii medycznych, rozwijających się poza Europą, oraz przyczynił się do nawiązania kilku cennych kontaktów, które mamy nadzieję, przełożą się na dalszą współpracę i sprzedaż naszych wyrobów na rynku japońskim. 


Jeśli reprezentujesz MŚP z Małopolski i chcesz wziąć udział w targach i misjach międzynarodowych – zgłoś się do nas i dowiedz się jak możemy sfinansować Twój wyjazd.

ProBio Małopolska

W ramach projektu ProBio Małopolska 2.0. wspieramy firmy sektora MŚP, mające swoją siedzibę w Małopolsce oraz prowadzące działalność innowacyjną.

Osoba kontaktowa: Beata Osolińska
Mail: bosolinska@lifescience.pl
Tel. 512 073 207 

Dołącz do projektu! Skontaktuj się, omówimy szczegóły!

Poprzedni artykułNowa „konstytucja internetu”? – poznajmy Akt o usługach cyfrowych
Następny artykuł5G for Smart Communities – złóż wniosek do programu