Akademia BioMed PFR wyszkoli polskich liderów branży medycznej i farmaceutycznej

720

Wyjazd na 5-dniowe pogłębione szkolenie w Wielkiej Brytanii z ekspertami branży farmaceutycznej i medycznej to jedno z wielu korzyści, które niesie ze sobą udział w Akademii BioMed PFR – inicjatywie edukacyjnej organizowanej przez Polski Fundusz Rozwoju w partnerstwie z Ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Akademia BioMed PFR kierowana jest do innowacyjnych spółek z branży farmaceutycznej oraz medycznej, działających nie dłużej niż 7 lat od pierwszej komercyjnej sprzedaży. Celem inicjatywy jest przygotowanie obiecujących firm do dalszego rozwoju, zapoznanie ich ze specyfiką polskiego i brytyjskiego rynku oraz możliwościami pozyskiwania funduszy na dalszą działalność – również międzynarodową.

– Za sprawą Akademii BioMed PFR chcemy wzmocnić polską branżę medyczną, dając dostęp do wiedzy i przekazując kompetencje biznesowe. Zależy nam na umacnianiu tego sektora w Polsce i stworzeniu przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki w branży warunków do rozwoju i odnoszenia sukcesów w kraju. Włączamy również w ten projekt ramię inwestycyjne w postaci PFR Ventures i PFR Life Science, którego fundusze mogą zapewnić finansowanie dla najciekawszych projektów z obszarów MedTech i BioTech – Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Program szkoleniowy w Wielkiej Brytanii

Niewątpliwie główną korzyścią z udziału w Akademii jest wyjazd na 5-dniowy program szkoleniowy w największym inkubatorze bio-science w Wielkiej Brytanii – BioCity. To właśnie tam uczestnicy spotkają się z brytyjskimi mentorami i ekspertami z Cambridge, Londynu i Nottingham. Będą mieli także szansę na odbycie indywidualnych sesji mentoringowych. Na zakończenie programu każda osoba otrzyma certyfikat od Nottingham Business School, która jest częścią Nottingham Trent University.

Ta międzynarodowa część Akademii to także niepowtarzalna okazja na poznanie lokalnego ekosystemu innowacji i firm o podobnym profilu, które działają na rynku brytyjskim. Kontakt z tamtejszymi ekspertami oraz możliwość zbudowania zagranicznych kanałów współpracy, to coś, co jest częstym wyzwaniem dla młodych firm.

Pozostałe korzyści

Poza wyjazdem na szkolenie w Wielkiej Brytanii, uczestnicy Akademii wezmą udział w intensywnym 5-dniowym programie szkoleniowym w Warszawie, podczas którego odbędą się warsztaty, zajęcia typu case study i czas na mentoring z wybranymi ekspertami. Udział w tych warsztatach to okazja do pozyskania praktycznych umiejętności biznesowych, wiedzy o szerokich możliwościach finansowania kolejnych etapów rozwoju firmy oraz nawiązania relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Na zakończenie Akademii BioMed PFR odbędzie się spotkanie z inwestorami, podczas którego uczestnicy zaprezentują się przed branżowymi funduszami Venture Capital, współpracującymi z PFR Ventures oraz przedstawicielami funduszu PFR Life Science. Dla firm to szansa na pozyskanie dofinansowania, zweryfikowanie swoich pomysłów przed gronem ekspertów oraz możliwość zyskania rozgłosu.

Profil uczestników

Do udziału w Akademii poszukiwanych jest 5 spółek z branży BioTech, pracujących nad produktami leczniczymi lub usługami wspierającymi przedkliniczny lub kliniczny rozwój innowacyjnych leków oraz 15 spółek z branży MedTech, rozwijających wyroby medyczne.

Zgłaszające się  spółki muszą mieć co najmniej proof of concept swojego rozwiązania oraz prawo do własności intelektualnej lub wyłączną licencję na swój wynalazek. Co więcej, w przypadku firm z branży BioTech konieczne jest wskazanie, że produkty lecznicze mają oparcie w artykułach naukowych, publikowanych w magazynach branżowych rozpoznawalnych międzynarodowo. Jeśli firma rozwija usługi wystarczy, że co najmniej dwóch potencjalnych klientów wyraża chęć skorzystania z nich.

Nabór podzielony jest na dwa etapy – pierwszy to aplikacja poprzez formularz na stronie www.startup.pfr.pl/akademia-biomed. Na zgłoszenie się jest czas tylko do 26 maja. Drugim etapem jest spotkanie lub rozmowa telefoniczna z wybranymi kandydatami. Zakwalifikowani odbędą dwutygodniowe warsztaty na przełomie czerwca i lipca 2019 roku.

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny znajduje się na stronie Akademii BioMed PFR.

Nabór trwa do 26 maja!

Artykuł powstał na podstawie materiałów PFR.

Poprzedni artykułIn Silico Medicine w Krakowie
Następny artykułClostridioides difficile – wyzwanie medycyny XXI wieku