Startuje druga edycja IDA Bootcamp – sektor obronny zaprasza startupy i naukowców do współpracy

214

Do 23 września trwa nabór do II edycji programu IDA Bootcamp 2024, który ma na celu łączenie małych firm technologicznych i zespołów naukowych z przemysłem obronnym, wojskiem i funduszami inwestycyjnymi.

IDA – Investments Dual-Use Technology Accelerator Bootcamp (IDA Bootcamp) to pierwszy w Polsce bezpłatny program w modelu otwartych innowacji dla zespołów naukowych, startupów i firm technologicznych, które chcą rozwijać innowacyjne projekty o podwójnym zastosowaniu – cywilnym i wojskowym. Druga edycja koncentruje się na wzmocnieniu bezpieczeństwa polskich granic na lądzie i morzu, oferując uczestnikom warsztaty oraz spotkania biznesowe z funduszami inwestycyjnymi i sektorem obronnym. Rekrutacja trwa do 23 września.

Program IDA powstał z myślą o wspieraniu innowatorów w poszukiwaniu możliwości zastosowania cywilnych rozwiązań technologicznych na potrzeby sektora obronnego. Uczestnicy, wyłonieni w procesie rekrutacji, wezmą udział w 3-dniowym bootcampie, na który składa się szereg warsztatów i spotkań. To szansa na zdobycie praktycznej wiedzy o specyfice sektora obronnego, konsultacji z ekspertami oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Edycja 2024 realizowana jest w ścisłej współpracy Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dlaczego warto wziąć udział? 

To unikalna okazja dla małych firm technologicznych, zespołów naukowych i jednostek badawczych, aby połączyć siły z przemysłem obronnym, wojskiem i inwestorami. Jeśli Twoje rozwiązania mają potencjał podwójnego zastosowania i chcesz, aby trafiły na rynek, to jest to program dla Ciebie!

Program składa się z dwóch ścieżek tematycznych:

  • Technologie Autonomiczne – Bootcamp w Krakowie
  • 9 Technologie Morskie – Bootcamp w Gdańsku.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia oceniane będą pod kątem potencjału do zastosowania, a także wartości biznesowej i inwestycyjnej. Udział w programie to szansa na rozwój w jednym z najbardziej dynamicznych sektorów.

Szczegółowe informacje na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju: www.pfrsa.pl/ida

Program jest realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju przy współpracy z Partnerami: PFR Ventures, Ministerstwo Obrony Narodowej, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., OBRUM, OBR CTM SA, Krakowski Park Technologiczny, Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Poprzedni artykułZapamiętaj tę datę: 12 września 2024 – Demo Day konkursu Mother and Child Startup Challenge
Następny artykułProgram COPILOT oferuje wsparcie dla bioinnowatorów – zdobądź środki na rozwój innowacji