Produkujesz żywność? – dowiedz się jak eksportować swoje produkty do Japonii

840

Zapraszamy polskich producentów żywności do udziału w programie „The Perfect Match” realizowanym przez Komisję Europejską, którego celem jest promocja unijnych produktów rolno-spożywczych w Japonii, celem zwiększenia ich udziału na rynku zagranicznym.

Podczas trwającej kampanii zapytano japońskich importerów żywności, na jakie produkty pochodzące z UE jest największe zapotrzebowanie. Zdecydowana większość z nich wskazała na wysokiej jakości produkty z potwierdzonymi certyfikatami organic/bio, wolne od GMO, produkty wolne od alergenów, wegetariańskie, wegańskie, bez zbędnych dodatków, niepożądanych konserwantów, wzmacniaczy smaku, jak również wysokiej jakości żywność funkcjonalna.

Od czasu wejścia w życie Umowy o partnerstwie gospodarczym między UE, a Japonią, tj. od lutego 2019 r., eksport-import pomiędzy UE a Japonią uległ znacznemu ułatwieniu.

Jednym z działań mających na celu wsparcie producentów żywności z UE w wejściu na japoński rynek jest projekt EU-Food to Japan realizowany przez EU-Japan Centre for Industrial Cooperation.

Na stronie internetowej www.eufood2japan.eu można znaleźć unijne produkty żywności ekologicznej, które są promowane wśród japońskich importerów i nabywców. Opisy tych produktów zostały przygotowane wg wytycznych producenta (proof-reading), a następnie przetłumaczone na język japoński (tłumaczenie jest bezpłatne dla producentów biorących udział w programie).

Projektowi patronuje sieć Enterprise Europe Network przy wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia Organizacji Promocji Handlu (European Trade Promotion Organisations Association). Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską.

Producentów żywności zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu ze Staropolską Izbą Przemysłowo-Handlowa, będącą organizacją wspierającą projekt, pod adresem: een@siph.com.pl

Poprzedni artykułAkademia LifeScience StartUp – edycja II
Następny artykułEuropean Biotech & Pharma Virtual Partnering Conference 2021, Osaka, Japonia.