Sztuczna inteligencja w sektorze symulatorów stomatologicznych – podsumowanie Śniadania z EPOL IT

7056

Czwartkowy poranek to doskonała okazja do spotkania Partnerów i Sympatyków Klastra przy rogaliku i aromatycznej kawie podczas Śniadania Klastra LifeScience Kraków. Jeśli nie udało wam się jej wypić z nami – nic straconego! Zapraszamy do krótkiego podsumowania naszej rozmowy z Ignacym Chęcińskim z firmy Epol IT.

Epol IT jest spółką technologiczną, działającą w obszarze telekomunikacji, przemyśle oraz ochronie zdrowia. Firma była wyróżniana m.in przez: Computerworld TOP200, The Global Outsourcing oraz Software Magazine, a od 2023 roku jest jednym z Partnerów Klastra LifeScience Kraków. Jej zespół liczy ponad 200 programistów z czego ponad 1/3 osób jest zatrudniona na stanowiskach seniorskich i eksperckich.

Najnowszym dzieckiem Epol IT jest Simodont – urządzenie którego zadaniem jest wsparcie procesu edukacji na kierunkach stomatologicznych.

Czym jest Simodont oraz jakie są możliwości współpracy z firmą Epol IT?

  • Simodont to trener stomatologiczny działający w rzeczywistości wirtualnej. Studenci mogą praktykować różne techniki przygotowywania zębów, korzystając z prawdziwego narzędzia stomatologicznego, które oferuje bardzo realistyczną informację zwrotną w postaci siły nacisku.
  • Na wysokorozdzielczym ekranie 3D można zobaczyć zęby lub żuchwę.
  • Dostępne jest nawet wirtualne lusterko stomatologiczne do przygotowań przy pośrednim widzeniu.
  • Największą zaletą symulatora jest możliwość jednoczesnego szkolenia wielu studentów.

Simodont to urządzenie skierowane do uczelni wyższych, na których realizowane są kierunki związane ze stomatologią. Klienci mogą liczyć zarówno na personalizację urządzenia, zarówno pod kątem hardware i software, a także na długoterminowe wsparcie techniczne. Spółka jest otwarta na współpracę w obszarze symulatorów medycznych, nie tylko z zakresu stomatologii.

Więcej o firmie Epol IT dowiecie się z profilu organizacji na Platformie LSOS.


Jak powstawał symulator, jakie ma możliwości i gdzie jest już stosowany? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć oglądając nagranie z dzisiejszego Śniadania, na naszym kanale YouTube lub Platformie Współpracy LSOS.


Nadchodzące Śniadanie Klastra

Temat: Jak to się stało, że powstało Ortheo3D, czyli historia ciągłego rozwoju.
Data: Czwartek, 1 lutego 2024,
godz. 9:00 – 10:00
Miejsce: Online

Poprzedni artykułJak to się stało, że powstało Ortheo3D, czyli historia ciągłego rozwoju.
Następny artykułTransformacja cyfrowa w opiece zdrowotnej – spotkanie z liderami z branży Smart Health