środa, 1 grudnia 2021

Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

COMARCH HEALTHCARE

Centrum Medyczne iMed24 zostało założone w 2012 roku i od tego momentu jest jedną z najbardziej prestiżowych placówek medycznych w Małopolsce. W jednym miejscu znajduje się ponad 30 poradni specjalistycznych i diagnostyka, które korzystają ze światowej klasy sprzętu (tomograf, mammograf, densytometr, pantomograf i inne).

IMed24 jest częścią spółki Comarch Healthcare, dzięki temu Pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu medycyny. Przykładem jest prężnie rozwijająca się telemedycyna, czyli usługi medyczne świadczone na odległość za pomocą dedykowanego oprogramowania i urządzeń medycznych. Wszystko po to, by Pacjent nie przebywał w szpitalu dłużej niż to potrzebne lub badał się bez konieczności opuszczania własnego domu, rezygnowania z codziennych czynności.

Usługi zdalne i Centrum Zdalnej Opieki e-Care

W iMed24, w Krakowie mieści się Centrum Zdalnej Opieki Medycznej e-Care, w którym przetwarza się dane medyczne zgromadzone z urządzeń pomiarowych, kontrolujących określone parametry życiowe Pacjentów. To właśnie do Centrum e-Care spływają wszystkie dane Podopiecznych iMed24, którzy bez potrzeby przebywania w placówce medycznej są stale monitorowani. Aktualnie w iMed24 można skorzystać ze Zdalnej Opieki Kardiologicznej i Zdalnej Opieki Położniczej (homeKTG) – z dowolnego miejsca w Polsce, bez wychodzenia z domu.

Telekonsylia – nowość na polskim rynku medycznym

Centrum Medyczne iMed24 jako zwycięska, małopolska placówka, świadczy usługę zdalnych konsultacji medycznych, współfinansowanych przez NFZ. Telekonsylia to innowacja na polskim rynku zdrowia. Jest to rozwiązanie dedykowane w sposób szczególny mieszkańcom terenów wiejskich z całego kraju. Pacjenci zgłaszają się do najbliższej placówki POZ, która bierze udział w programie telekonsultacji, a lekarz pierwszego kontaktu na bieżąco konsultuje ich badania (zdalnie, przy pomocy specjalnego oprogramowania i sprzętu medycznego) z lekarzem specjalistą oddalonym nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Aktualny zakres obejmuje telekonsylia kardiologiczne i geriatryczne. Coraz więcej samorządów z całej Polski interesuje się wdrożeniem telekonsultacji w swoich placówka medycznych.

Zdalne konsultacje lekarskie w sposób szczególny dedykowane są mieszkańcom terenów wiejskich. Pacjenci zamieszkujący tereny podmiejskie, mający utrudniony dostęp do lekarza specjalisty, badania wykonywać będą mogli w POZ, do którego są zapisani. Sygnał z badań, dzięki platformie e-Care odbierany zostanie u lekarza kardiologa lub lekarza geriatry w Centrum Zdalnej Opieki. Obecne telekonsultacje, w odpowiedzi na podstawowe potrzeby demograficzne społeczeństwa, obejmować będą specjalizacje geriatryczną oraz kardiologiczną.

Adres

Centrum Medyczne iMed24
ul. Prof. Michała Życzkowskiego 29,
31-864 Kraków

Kontakt

Piętowska Katarzyna
Mail: katarzyna.pietowska@comarch.pl
info@comarch.com

Tel: 734 428 249, (+48)12 646 10 00

Strona www