wtorek, 25 stycznia 2022

Biznes i nauka razem.

Innowacje dla zdrowia i jakości życia.

KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI, KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH

Kancelaria prawna KG Legal z siedzibą w Krakowie specjalizuje się w doradztwie prawnym międzynarodowych transakcji handlowych, cywilnych i gospodarczych procesach transgranicznych (cross border), obsłudze prawnej inwestycji zagranicznych w Polsce.
Nasza praktyka koncentruje się m.in. na obsłudze podmiotów branży life science, w tym w szczególności sektora farmaceutycznego.

Wybrane projekty wsparcia prawnego z prawa farmaceutycznego:

  • Obsługa procesów dopuszczania do obrotu produktów leczniczych;
  • Optymalizacja podatkowa wprowadzenia do obrotu w Polsce zagranicznego wyrobu jako wyrobu medycznego;
  • Negocjacje trójstronnej umowy transgranicznej o prowadzenie badań klinicznych w Polsce.

W obrębie naszej praktyki leżą również inne dziedziny prawa farmaceutycznego; opieki zdrowotnej; telemedycyna; prawo reklamy związane z produktami i sprzętami medycznymi; prawo branży biotech i obsługa projektów Bio-IT.

Jesteśmy autorami wielu publikacji w serwisach branżowych polskich i zagranicznych, np. dla: Biotechnologia.pl czy Jusletter IT.

Jesteśmy członkami BioLawEurope, stowarzyszenia zrzeszającego podmioty prawne państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu specjalizujące się w udzielaniu kompleksowego wsparcia prawnego sektora life science, farmaceutycznego, badań klinicznych, rozwiązań IT oraz biotechnologii. Angażujemy się w projekty skupiające się wokół ochrony patentowej, e-commerce, transferu wiedzy i know-how, komercjalizacji a także prawa mediów, reklamy i konkurencji w branży life science. Z racji międzynarodowego charakteru sektora IT i telekomunikacji nasze usługi opierają się na interpretacji prawa unijnego, międzynarodowego i tworzą zintegrowaną i kompleksową ofertę.

Profil kancelarii KG Legal koncentruje się na polskim i międzynarodowym prawie gospodarczym, handlowym, cywilnym i rodzinnym.

Adres

ul. Św. Anny 9,
31-008 Kraków

Kontakt

Gładkowski Jakub
Tel.: +48 12 2634674, + 48 12 4264735,
e-mail: office@kg-legal.pl

Strona www