Poznaj Kraków na nowo. Poczuj jak tradycja i kultura przenika się z nowoczesnością i innowacjami podczas Life Science Open Space!

Kraków

Cel jaki wyznaczył sobie Kraków to bycie nowoczesną, europejską metropolią, gdzie innowacje wykorzystywane są do poprawy jakości życia mieszkańców. Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, Kraków nadal rozwija się i podejmuje liczne działania, które polepszają jego funkcjonowanie i zachęcają by tu żyć i pracować.

Rynek

Podstawą rozwoju miasta są strategiczne, długofalowe działania, które Kraków podejmuje kierując się dobrem lokalnych społeczności. Głównym priorytetem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców również poprzez zapewnienie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Budowanie Krakowa przyszłości opiera się na łączeniu potrzeb osób mieszkających, pracujących i inwestujących w mieście.

Ostatnie lata to znaczny zaowocowały znacznym wzrostem liczby parków w tym parków kieszonkowych, przestrzeni rekreacyjnych czy troski o zielone dobra Krakowa. Tego rodzaju inwestycje są ważne przede wszystkim teraz, gdy rośnie niepewność wielu osób ze względu na epidemię. Kluczowe staje się więc stawianie na zapewnienie wysokiej jakości warunków służących wypoczynkowi, regeneracji i dbaniu o swoje zdrowie.

Kraków to jedno z najatrakcyjniejszych gospodarczo miast Europy Środkowo-Wschodniej. Ma to znaczący wpływ na liczbę lokowanych tu inwestycji zagranicznych oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Aktualnie sam sektor nowoczesnych usług w Krakowie to ponad 250 centrów, które świadczą usługi w ok. 30 językach, poczynając od angielskiego czy niemieckiego, a kończąc na arabskim, szwedzkim czy hebrajskim.

Pomimo trwającej epidemii, Kraków nadal przyciąga inwestorów, mierząc się z problemami dotykającymi gospodarkę w regionie, w tym również turystykę i kulturę. Samorząd, podejmując wiele własnych inicjatyw, wspiera lokalny biznes i przedsiębiorców, którzy nieprzerwanie udowadniają, że stanowią trzon rozwoju Krakowa.

Miasto, dotychczas przyciągające jak magnes wielki i mały biznes, stawiające na innowacyjność i potencjał zaplecza badawczego i naukowego, stara się skutecznie wspierać ten kierunek, który sprzyja zbliżaniu wynalazców i biznesu. Inwestują u nas nie tylko instytucje finansowe, firmy z sektora high-tech, ale i prężnie działają także startupy – każda z tych branż i każdy z tych poziomów, poczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, a kończąc na globalnych markach, umożliwiają miastu wchodzenie na nowe ścieżki rozwoju.

Już dziś, wspólnie budujmy Kraków przyszłości!

About the city
O Krakowie

Kraków w Social mediach