MedApp – tworzymy przyszłość medycyny

2331

Brak wystarczającej liczby lekarzy, personelu medycznego, starzejące się społeczeństwo oraz rosnące zapotrzebowanie na dostęp do najnowszych terapii medycznych, to problemy, z którymi mierzy się dzisiejszy rynek opieki medycznej. Zdając sobie sprawę z tych potrzeb, od lat rozwijamy technologie medyczne, które mają usprawnić proces leczenia, zwiększyć jego jakość oraz bezpieczeństwo pacjenta. Zachęcamy do przeczytania, artykułu, o tym w jaki sposób zmieniamy świat medycyny na lepszy oraz jak pomaga nam w tym technologia.

Kompetencje MedApp pożądane przez rynek medyczny na świecie

Łączymy wiedzę i doświadczenie inżynierów, programistów, lekarzy oraz naukowców. Dzięki temu oferujemy i stale ulepszamy unikalne rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową w rozszerzonej rzeczywistości, usługi medycyny cyfrowej nowej generacji oraz nowoczesne przychodnie medyczne. Najważniejsze obszary naszej działalności, to:

SZTUCZNA INTELIGENCJA

Zwiększenie dokładności diagnostyki zmian patologicznych dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI).

OBRAZOWANIE 3D

Holograficzne obrazowanie danych diagnostycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji, techniki immersyjne (rzeczywistość mieszana i rozszerzona).

ANALIZA BIG DATA

Analiza danych zagregowanych przy pomocy wielu urządzeń peryferyjnych oraz ich obsługa w innowacyjnym systemie telemedycznym wspomagającym działanie placówek medycznych oraz zdalną diagnostykę pacjenta.

Posiadamy sprawdzone rozwiązania

Z naszego oprogramowania korzystają wiodące szpitale w Polsce i na świecie, a lekarze wykorzystują możliwości naszej technologii w pracach naukowych oraz sympozjach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Do tej pory wykonano ponad 500 operacji z wykorzystaniem naszej technologii w takich specjalizacjach jak: kardiologia, kardiologia interwencyjna, urologia, ortopedia, chirurgia onkologiczna oraz pediatria.

Oferowane technologie

CARNALIFE HOLO

CarnaLife Holo to przełomowa technologia holograficznej, trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego. Użytkownik może wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem, między innymi obracając go, skalując, przemieszczając, czy też wchodząc we wnętrze struktur anatomicznych – przy pomocy gestów i komend głosowych, bez utraty sterylności i konieczności współpracy z dodatkowym technikiem. Gogle stanowią pomocniczy, interaktywny ekran dostępny podczas planowania zabiegu oraz w dowolnym miejscu sali zabiegowej, w każdym momencie jego trwania.

CARNALIFE SYSTEM

CarnaLife System to zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. Aplikacja daje unikalne możliwości powiązania konsultacji lekarskich z pogłębioną diagnostyką – system jest wspierany przez ponad 20 typów urządzeń umożliwiających zdalny pomiar, takich jak: pulsoksymetr, elektrokardiograf (EKG), ciśnieniomierz, termometr, waga, urządzenie do badania osłuchowego i inne. Wyniki badań są analizowane 24/7 z wykorzystaniem AI i analizy Big Data. W razie pojawienia się odchyleń od normy system alarmuje personel medyczny, który sprawuje opiekę nad danym pacjentem. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo i polepszają się wyniki terapeutyczne pacjenta.

CYFROWA PRZYCHODNIA

Cyfrowa Przychodnia to konsultacja, diagnostyka i monitoring zdrowia pacjenta w jednym miejscu. Platforma daje możliwość przeprowadzenia zdalnych konsultacji specjalistycznych, diagnostyki pacjenta w dowolnym miejscu i czasie oraz bieżącej weryfikacji wyników badań poprzez algorytmy sztucznej inteligencji. Założeniem jest maksymalne wsparcie lekarza w procesie leczenia, zwłaszcza przewlekle chorych osób. Wychodzimy także naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie minimalizując czas, jaki trzeba na to poświecić, w porównaniu do stacjonarnych wizyt lekarskich i diagnostycznych.

Certyfikacja

Nasze oprogramowanie posiada ważną certyfikację na kilku kontynentach, jak CE w Europejskim Obszarze Gospodarczym, FDA w USA czy ANVISA w Brazylii.

Stały rozwój w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku

W 2022 roku powołaliśmy MedApp Radiotherapy rozwijające holograficzne obrazowanie 3D w rozszerzonej rzeczywistości dla potrzeb wsparcia radioterapii. W roku 2023 MedApp AI odpowiedzialne za rozwój medycyny cyfrowej najnowszej generacji oraz MedApp Clinics – sieć nowoczesnych klinik oferującą standardową i zdalną opiekę medyczną.  

Więcej informacji o naszych rozwiązaniach

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz śledzenia mediów społecznościowych.

Jesteś zainteresowany produktami, usługami oraz ofertami współpracy, które oferuje MedApp? Wejdź na Platformę Współpracy Life Science Open Space i nawiąż bezpośredni kontakt!

Materiały do powyższego artykułu zostały dostarczone przez MedApp

Poprzedni artykułŚwiatowe trendy „zdrowej żywności”, czyli jak podjąć współpracę z liderami tematu w EU
Następny artykułCele zrównoważonego rozwoju 2030 w praktyce – działania MDT w pigułce!