PetsDiag nowym Partnerem Klastra LifeScience Kraków

772

Laboratorium Pets Diag, specjalizujące się w analizie pierwiastkowej sierści wybranych gatunków zwierząt, dołączyło do grona partnerów Klastra LifeScience Kraków.

Czym zajmuje się Pets Diag?

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Test umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu. Potrafi wykazać niedobory oraz niekorzystne dla organizmu proporcje pierwiastków, które w krótkim okresie doprowadziłyby do licznych dolegliwości i chorób. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2019 r. spółka otrzymała grant na badania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 800 000 zł oraz 200 000 zł z Funduszu ABAN. Komercyjna usługa badania EHAA dla psów i koni wystartowała w 2021 roku.

Dołączyliśmy do LifeScience Kraków, gdyż pragniemy w pełni zaangażować się w tworzenie i rozwijanie ekosystemu innowacji w branży life science w regionie Małopolski. Wierzę, że stając się Partnerem Klastra wejdziemy na wyższy poziom współpracy sektora biznesu, nauki, administracji i zdrowia, co w konsekwencji rozwinie nasz biznes, produkt i konkurencyjność. To dla nas naturalny krok jako firmy biotechnologicznej z aspiracjami o zasięgu międzynarodowym mówi Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

Fundacja Klaster LifeScience Kraków aktywnie działa na rzecz rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości w obszarze life science i biotechnologii. Została powołana, aby w pełni wykorzystać potencjał i wyzwania stojące przed bio-regionem Małopolski oraz regionami partnerskimi. Organizacja jest jednym z 19 elitarnych Krajowych Klastrów Kluczowych, które mają duże znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki oraz są konkurencyjne i innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.

Fundacja liczy obecnie kilkudziesięciu członków, wśród nich m.in.: Selvita, Lux Med, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Synthos.

Więcej o firmie

Pets Diag to firma z branży diagnostyki weterynaryjnej, specjalizująca się w analizie pierwiastkowej sierści zwierząt poprzez innowacyjne na skalę światową badanie EHAA. Projekt powstał przy współpracy Pets Diag ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W 2019 r. spółka otrzymuje grant na badania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości 800 000 zł oraz 200 000 zł z Funduszu ABAN. W 2021 r. Pets Diag uruchamia komercyjną usługę badania EHAA dla psów i koni. Spółka świadczy badanie w systemie e-commerce oraz posiada stacjonarne oddziały w ZEA, Chinach, USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pets Diag aktywnie wspiera działania na rzecz edukacji zdrowego żywienia zwierząt i profilaktyki zdrowotnej. Spółka współpracuje z Polskim Związkiem Hodowców Koni. Więcej informacji na temat Pets Diag można znaleźć na stronie www.petsdiag.com.


Materiały i treść do powyższego artykułu zostały dostarczone przez Pets Diag

Poprzedni artykułJak odnaleźć się w szpitalnej rzeczywistości? – nowy portal dla pacjentów i ich bliskich
Następny artykułJak działają przedsiębiorcy w sektorze zdrowa żywność? Poznaj najnowsze projekty realizowane w Małopolsce.