Nagroda „Amicus Hominum” dla Pracownika Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa UR

479
Źródło: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Miło nam poinformować, że Dr inż. Bożena Szewczyk-Taranek z Katedry Roślin Ozdobnych i Sztuki Ogrodowej Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, będącym Partnerem Klastra, otrzymała w nagrodę „Amicus Hominum” w kategorii „Promocja i ochrona zdrowia” za pełną zaangażowania pracę na rzecz wdrażania i popularyzacji metody terapeutycznej, jaką jest hortiterapia w placówkach rehabilitacyjnych, terapeutycznych  i edukacyjnych, w szczególności na terenie Małopolski, a także za działalność propagującą znaczenie ogrodów terapeutycznych i sensorycznych poprzez utworzenie interdyscyplinarnych studiów podyplomowych pn. „Terapia Ogrodnicza”.

Źródło: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Gala rozdania nagród „Kryształy Soli” oraz „Amicus Hominum„, przyznawanych przez samorząd województwa małopolskiego odbyła się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Nagrodę wręczyła Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Iwona Gibas. W uroczystości udział wziął JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK.

Nagroda „Amicus Hominum” ustanowiona została w 2006 roku. Przyznawana jest w pięciu kategoriach: Promocja i Ochrona Zdrowia;  Polityka Społeczna i Prorodzinna; Pomoc Osobom z Niepełnosprawnościami; Sport i Edukacja; Działalność Filantropijna; Inicjatywa Młodych.Nagroda ma charakter honorowy, a jej zadaniem jest promocja idei wolontariatu. Ma na celu wyróżnienie osób, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

Nagroda „Kryształy Soli” z kolei ustanowiona została w 2005 roku jak nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Ma na celu promocję działań najlepszych organizacji, popularyzację „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów.


Poprzedni artykułJak zadbać o wizerunek w sieci? – wyrusz z nami na podbój mediów społecznościowych!
Następny artykułNowa dyrektywa – dowiedz się więcej o ochronie praw sygnalistów