Znaczenie strategii ochrony własności intelektualnej w branży MedTech & Healthcare

1704

Rationale:
Prelekcja przybliży rolę odpowiedniej strategii ochrony własności intelektualnej jako jednego z najważniejszych elementów strategii biznesowej w branży MedTech & Healthcare. W prezentacji zostaną przeanalizowane również główne problemy związane z zarządzeniem własnością intelektualną. W prezentacji zostaną przeanalizowane również główne problemy związane z zarządzeniem własnością intelektualną.

Details of the offer:
Branża MedTech & Healthcare stała się nieodłącznym elementem innowacyjnej gospodarki. Co istotne wiele firm z tej branży opiera swój rozwój niemal wyłącznie na swoim kapitale intelektualnym i innowacjach. Ponadto firmy zajmujące się opracowywaniem nowego sprzętu, leków, procesów i oprogramowania, zwykle pracują w wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach. Wymiana wiedzy i doświadczeń jest więc w tym wypadku niezbędna. Dlatego własność intelektualna jest najcenniejszym zasobem firmy działającej w tym obszarze, a najwyższym priorytetem dla właścicieli powinno być zapewnienie jej ochrony na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza, że naruszenie własności intelektualnej przez inne osoby lub współpracowników może doprowadzić nawet do niepowodzenia całego przedsięwzięcia.

Zatem obranie odpowiedniej strategii może być często decydującym czynnikiem w rozwoju tych firm. Od pierwszego dnia nowego przedsięwzięcia lub współpracy konieczne jest opracowanie odpowiedniej strategii ochrony własności intelektualnej. Wybrany przez twórców sposób ochrony własności intelektualnej nigdy nie może być szablonowy i zależy od wielu czynników takich jak: cykl życia produktu, grupa docelowa czy sposób dostawy produktu. Wszystkie czynniki należy brać pod uwagę już na etapie planowania i rozwoju projektu, co pozwoli określić koszty i ustalić priorytety.

NAWIĄŻ KONTAKT:
Błażej Wągiel
IPSO LEGAL

Poprzedni artykułFuture corelab – nowe technologie wizualizacji danych medycznych
Następny artykułPaperless as a weapon against COVID-19