Jak leżeć i pracować?

562
Nowe podejście do leczenia wad stóp

Leżę i Pracuję to pierwsza agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. W trakcie wystąpienia w kilku słowach i obrazach opowiemy o innowacjach społecznych i technologicznych, z którymi na co dzień mamy do czynienia tworząc nietuzinkowe przedsiębiorstwo społeczne. Jak nowe technologie mogą wspierać aktywizację zawodową? Z jakimi mitami na temat niepełnosprawności staramy się walczyć? Czego nauczyliśmy się pracując zdalnie? O tym wszystkim usłyszycie w trakcie prelekcji.

Leżę i Pracuję to pierwsza agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Fundacja istnieje po to, by życie Artura i innych osób z niepełnosprawnościami było lepsze. Lepsze = bogatsze. Bogatsze w nowe umiejętności, nowe cele, nową wiedzę, nowe znajomości. Nowe doświadczenia. Chodzi o to, by dać pracę, czyli narzędzie do zmiany.
Od Artura bowiem wszystko się zaczęło.

Łatwo powiedzieć “marketing można robić z każdego miejsca na świecie”. Nie od dziś wiadomo jednak, że trzeba w nim doświadczenia, pomysłów, śledzenia trendów… Jak więc pracować w marketingu z osobami, które nie mają lub mają niewielkie doświadczenie w tej branży? Kluczem do sukcesu jest model pracy “mentor + uczeń”. To nasz sprawdzony sposób.

Jesteśmy dobrym przykładem na to, że praca zdalna to wyzwanie, z którym można sobie poradzić. Mając tak dobrze dobrany zespół, ludzi, których łączą konkretne wartości, możemy pracować ze sobą i być stale w kontakcie, budując wartościowe relacje.

W trakcie wystąpienia w kilku słowach i obrazach opowiemy o innowacjach społecznych i technologicznych, z którymi na co dzień mamy do czynienia tworząc nietuzinkowe przedsiębiorstwo społeczne. Odpowiemy na pytania jak nowe technologie mogą wspierać aktywizację zawodową? Z jakimi mitami na temat niepełnosprawności staramy się walczyć? Czego nauczyliśmy się pracując ze sobą? Jak to wszystko się zaczęło?

Czym zajmujemy się na co dzień?
Nagłaśniamy dobre działania. Mówimy o markach, które są warte uwagi. Projektujemy koncepcję marki, jej komunikację, identyfikację wizualną. Opracowujemy rekomendacje działań – dla marek, które powstają i dla marek, które są na rynku od lat. Wspieramy jednorazowo lub systematycznie. Projektujemy strony internetowe. Prowadzimy komunikację w mediach społecznościowych i na portalach, tworząc treści. Opracowujemy materiały graficzne. Tworzymy szkolenia, a obszary, w których czujemy się najlepiej to marketing (oczywista oczywistość!), niepełnosprawność i społeczna odpowiedzialność biznesu. Realizujemy wszelkie projekty, które sprawiają, że świat jest lepszym miejscem.

Prezenter
Alicja Łagodzińska
Fundacja Leżę i Pracuję

Nazywam się Alicja Łagodzińska. Jestem pasjonatką biznesu, który można przekuć na sukces społeczny. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w środowisku startupowym, m.in. w firmie iteo, dla której rozwijałam sprzedaż na rynku skandynawskim. Współorganizuję cykliczne spotkania przedsiębiorców i innowatorów Open Coffee w Katowicach. Jestem laureatką programu akceleracyjnego „Warsaw Booster”. Obecnie jestem project managerem w agencji marketingowej Leżę i Pracuje, a prywatnie harcerką aktywnie działającą w Hufcu Ziemi Cieszyńskiej.

Poprzedni artykułMed Trends – Konferencja Europejskiego Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia
Następny artykułRamy prawne zapewnienia ciągłości terapii lekami innowacyjnymi, w szczególności biologicznymi i niebiologicznymi lekami złożonymi